Obserwuj nas

Pogoń Szczecin

Zapowiedź Pogoń – Korona kibica Dumy Pomorza

Kibice w Szczecinie nie mają co się oszukiwać – pierwszy mecz Pogoni w nowym sezonie nie należał do udanych, o czym szerzej pisałem w tym miejscu. Po lekkim falstarcie i rozczarowującej postawie w Krakowie, przyszedł czas na spotkanie u siebie w domu. Portowcy podejmą w piątek Koronę i skłamałbym, jeżeli nie nastawiałbym się na łatwe zwycięstwo.

Korona zaprezentowała się fatalnie w spotkaniu z Zagłębiem Lubin i z pewnością piłkarze z Kielc będą chcieli poprawić humor swoim kibicom, zakomunikować całej piłkarskiej Polsce, że jeszcze nie złożyli broni. Podobne ambicje ma Pogoń, chcąc pokazać, że okres przygotowawczy z nowym trenerem można uznać za udany, że ta drużyna robi krok ku widocznemu progresowi. Z racji wysokiej motywacji obu drużyn powinno przeważyć boisko, a jeżeli chodzi o czysto piłkarskie umiejętności, to nie mam żadnych wątpliwości co do przewagi drużyny gospodarzy.

Naprawdę daleki jestem od lekceważenia rywala, ale z drugiej strony rzadko kiedy jestem jej tak blisko. Jako kibic Portowców oczekuję ciągłej gry na połowie przeciwnika, długiego utrzymywania się przy piłce i zatrzymywania prób ataków Koroniarzy w samym zarodku. Ten mecz jest najlepszą sposobnością, by piłkarze i sztab szkoleniowy zamknęli usta malkontentom, którzy już po pierwszym meczu wzięli się za ich krytykę.

Jeżeli chodzi o skład, to najbardziej prawdopodobna jest zmiana Jakuba Słowika na Dawida Kudłę. Nie wydaje mi się, żeby Kazimierz Moskal chciał po jednym meczu dokonywać rewolucyjnych zmian, ale na wieść o kilku na pewno poczułbym szczęście. Jeżeli jakimś cudem objąłbym posadę szkoleniowca, to zdecydowałbym się na takie ustawienie:

Kudła – Lewandowski, Fojut, Czerwiński, Frączczak – Murawski, Matras – Delev, Kort, Gyursco – Zwoliński

Wynik? Optymistycznie zakładałbym powtórkę z pierwszej kolejki i łatwe 4:0 dla Pogoni. Rozum podpowiada równie gładkie, aczkolwiek nie tak efektowne, 2:0.

[vc_single_image image=”10799″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”https://watch-ekstraklasa.com/zapowiedz-pogon-korona-kibica-scyzorykow/”]

 

 

 

 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Pogoń Szczecin