Obserwuj nas

Górnik Łęczna

Mecz na dnie. „Niebieski” punkt widzenia

Mecz na dnie to swoisty pojedynek drużyn, które w tym sezonie wpadły w wiele dołków napotkanych na swoich drogach. Dzisiaj jedna z nich może wpaść w jeszcze większy. Zarówno Ruch jak i Górnik muszą zdobywać punkty, żeby wygramolić się ze strefy spadkowej. Liczy się tylko zwycięstwo, remis nie zadowoli nikogo, a porażka z rywalem sąsiadującym na dnie tabeli, maksymalnie pogorszy sytuację jednego z zespołów.

Za nami półmetek rozgrywek, a Ruch na razie szoruje o dno tabeli. ,,Niebiescy” muszą już zacząć dbać o własną przyszłość, żeby po rundzie zasadniczej nie obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku. Mecz na dnie to idealny moment na odbicie się od dołu tabeli. Chorzowianie zanotowali dziewięć porażek w zaledwie piętnastu meczach – najwięcej w całej lidze. ,,Jak nie z Górnikiem, to z kim wygrać?”- mogą sobie zadać to pytanie trener Fornalik i jego piłkarze, na odprawie przed dzisiejszym meczem na dnie tabeli.

 ,,Waldek King” nadal króluje w Chorzowie

Dotychczasowe porażki zmniejszyły po półmetku sezonu pewność utrzymania posady przez  Waldemara Fornalika. Na początku tego tygodnia wszelkie pogłoski władze Ruchu zażegnały poprzez przedłużenie kontraktu z trenerem do czerwca 2019r. Zarząd ,,Niebieskich” postanowił zaufać sprawdzonemu szkoleniowcowi, mimo słabych wyników. Takie praktyki były niegdyś kompletnie obce dla klubów Ekstraklasy. Jak widać, idzie ku dobremu.

Po przegranym meczu 0:5 z Lechem Poznań, trener Fornalik stwierdził: „Jeżeli nie można zmienić sposobu gry, to trzeba zmienić zawodnika.” Po tej wypowiedzi wiadome jest, że w następnym meczu dojdzie do przynajmniej jednej zmiany w podstawowym składzie.

[vc_single_image image=”15821″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_shadow”]

Surma gra… i gra mać?

W ostatnich spotkaniach Łukasz Surma nie prezentował swojego poziomu gry, do którego nas przyzwyczaił. Niektórzy doszli więc do wniosku, że po wieloletniej grze w podstawowym składzie, przyda się doświadczonemu pomocnikowi mały odpoczynek na ławce rezerwowych. Ostatnio rozpisywano się na temat ewentualnych wariantów w ustawieniu pomocy bez Surmy. Ja jednak liczę, że Waldemar Fornalik zaufa po raz kolejny swojemu zawodnikowi, bo żaden z młodych piłkarzy Ruchu nie da takiej pewności w grze jak ekstraklasowy wyjadacz.

Obrona bez Grodzickiego

,,Zanim »Niebiescy« ruszyli w podróż na Lubelszczyznę, odbyli trening na głównej płycie boiska stadionu przy Cichej. To właśnie podczas ostatnich przedmeczowych zajęć kapitan »Niebieskich« doznał urazu, który wyklucza go z udziału w jutrzejszym spotkaniu z Górnikiem. – Istnieje podejrzenie naciągnięcia więzadła przyśrodkowego w stawie kolanowym. Rafał (Grodzicki – przyp. red.) przejdzie dokładniejsze badania celem potwierdzenia diagnozy – poinformował fizjoterapeuta Ruchu, Włodzimierz Duś.” – czytamy na oficjalnej stronie Ruchu Chorzów.

Trener Fornalik stracił jedno z najważniejszych ogniw w obronie swojego zespołu. Kontuzjowanego Grodzickiego prawdopodobnie zastąpi ktoś z dwójki Cichocki – Helik. Pierwszy z nich ma już za sobą kilka występów w Ekstraklasie, lecz ostatnio nie łapał się nawet do meczowej osiemnastki. Drugi nie zadebiutował jeszcze w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale od pewnego czasu prezentuje dobrą formę w rezerwach i dotychczasowe miejsce na ławce rezerwowych w pierwszej drużynie, może już nie wystarczyć.

Atak bez większych zmian

Moneta był jednym z jaśniejszych punktów w meczu z Lechem. Skrzydłowy pewnie zachowa miejsce w podstawowym składzie, tak jak najskuteczniejszy w drużynie Jarosław Niezgoda. Ćwielong prawdopodobnie także dostanie szansę. Do tej stawki powinien dołączyć Patryk Lipski, który dopiero co wrócił ze zgrupowania młodzieżowej reprezentacji Polski. W meczu z Niemcami zaliczył asystę. Może to on w końcu rozrusza grę chorzowian w końcu to mecz na dnie ;).

Przewidywany skład Ruchu Chorzów:

Hrdlicka – Oleksy, Helik, Kowalczyk, Konczkowski – Moneta, Surma, Urbańczyk, Ćwielong – Lipski – Niezgoda

Mecz na dnie w #typujESIE

A jeśli chcecie mecz na dnie uwzględnić w waszych kuponach i oskubać bukmachera, to polecamy nasz typ na to spotkanie #typujESIE

Górnik Łęczna – Ruch Chorzów
Typ: X2
Kurs: 1,48

Kibic. Piłka Nożna: od A-Klasy do Ekstraklasy.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Górnik Łęczna