Obserwuj nas

Lech Poznań

Kolejorz kroczy ku podium. Kolejna stacja – Lubin

Po trzech wygranych spotkaniach z rzędu w 17. kolejce LOTTO Ekstraklasy Kolejorz wybrał się do Lubina, aby walczyć o kolejny komplet punktów. Piłkarze Nenada Bjelicy surfując na fali wznoszącej, znajdują się coraz bliżej podium, które jest celem numer jeden, wyznaczonym przez chorwackiego szkoleniowca.

Rozpędzony Kolejorz

Przez bardzo długi okres posuchy wszyscy cierpieli, od piłkarzy po kibiców. Obecnie lechici stoją jedną stopą w utopijnej atmosferze. Wygrane z Wisłą Płock, Ruchem Chorzów i Śląskiem Wrocław wlały w serca wszystkich związanych z Lechem Poznań ogromny zastrzyk nadziei, że się jednak da. Dziewięć punktów, dziesięć bramek strzelonych i brak straconej choćby jednej. To bilans imponujący.

Miedziowi na wstecznym

W innym miejscu znajduje się obecnie ekipa „Miedziowych”. W ciągu ostatnich trzech pojedynków na swoje konto zapisali zaledwie jeden punkt. Kolejnym problemem Zagłębia jest gra na własnym obiekcie, ostatni raz komplet punktów w lidze na swoim terytorium zdobyli prawie pół roku temu. „Kolejorz” nie może pokpić sprawy. Pomimo tego, iż udał się do Lubina w roli zdecydowanego faworyta, to nie można mówić o żadnym komforcie psychicznym. Takowy można mieć prowadząc w tabeli z przewagą dziesięciu oczek.

Kto może, a kto nie

W wieczornym starciu Nenad Bjelica nie będzie mógł skorzystać z Bille Nielsena, który powrócił już do intensywnych treningów indywidualnych. Dodatkowym osłabieniem jest brak Szymona Pawłowskiego, który nadal zmaga się z drobnym urazem i nie powrócił do pełni sił przed wyjazdem do Lubina. Do kadry meczowej wraca za to Jasmin Burić, który przez okres ostatnich trzech spotkań pauzował w efekcie czerwonej kartki i wydarzeń podczas starcia z Legią w Warszawie.

W szeregach żołnierzy charyzmatycznego Piotra Stokowca zabraknie dwóch piłkarzy, a mianowicie Filipa Starzyńskiego oraz Deimantasa Petraviciusa.

O meczu

Sędzią głównym dzisiejszego spotkania będzie Paweł Gil. Mecz Zagłębia Lubin z Lechem Poznań rozpocznie się punktualnie o 20:30 i będzie transmitowany na antenie Canal+ Sport. Dla osób spoza granic Polski na https://www.dailymotion.com/Ekstraklasa.

Przypuszczalny skład Lecha Poznań:

Matus Putnocky – Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Paulus Arajuuri, Tamas Kadar – Łukasz Trałka, Maciej Gajos – Maciej Makuszewski, Radosław Majewski, Darko Jevtić – Marcin Robak.

Hobby pismak, miłośnik angielskiej piłki, archeolog historii, krnąbrny brodacz, pracoholik. Prywatnie kibic Manchesteru United i Lecha Poznań. Piszę dla: @retro_magazyn, @watch_esa i @ManUtd_PL. M: klama.mufc92@gmail.com.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Lech Poznań