Obserwuj nas

Bruk Bet Termalica Nieciecza

Słoniki w Lublinie powalczą o pozostanie na podium

W pierwszym sobotnim meczu Lotto Ekstraklasy w Lublinie Górnik Łęczna podejmował będzie Bruk-Bet Termalicę Nieciecza, popularne Słoniki. Bez wątpienia faworytem tego pojedynku są piłkarze Czesława Michniewicza, którzy w obecnym sezonie mają dwa razy więcej zdobytych punktów od zamykającego tabelę Górnika.

Putiwcew musi pauzować

W ostatnim meczu z Zagłębiem Lubin, Artem Putiwcew otrzymał czwarty żółty kartonik, który wyklucza jego występ z „Dumą Lubelszczyzny”. Na pewno jest to spora strata dla ekipy Czesława Michniewicza, biorąc pod uwagę fakt, że Ukrainiec wystąpił we wszystkich dotychczasowych meczach tego sezonu i był filarem defensywy. Naturalnym zmiennikiem tego stopera jest Pavol Stano – doświadczony Słowak, który czeka na swoją szansę i jest wielce prawdopodobne, że to on znajdzie się w pierwszej jedenastce.

Pomoc i atak bez zmian

Środek pola najprawdopodobniej znów będzie tworzyć Mateusz Kupczak, Vlastimir Jovanović i Bartłomiej Babiarz. Trzeba powiedzieć, że to trio radzi sobie całkiem nieźle między innymi przy wyprowadzaniu kontrataków, z których Termalica jest bardzo groźna. Dodatkowo na skrzydłach przypuszczam, że wystąpią Davida Guba i Patrik Misak. Czesław Michniewicz dylemat może mieć na pozycji napastnika, bo zarówno Samuel Stefanik i Wojciech Kędziora nie pokazywali w ostatnich meczach pełni swojego potencjału. Trener „Słoników” nie będzie mógł jeszcze skorzystać z kontuzjowanego Gutkovskisa. Uważam jednak, że od pierwszej minuty wybiegnie Słowak, Samuel Stefanik.

Babiarz jako playmaker

Kapitan zespołu z Niecieczy w ostatnich meczach imponuje dobrym rozegraniem piłki i groźnymi strzałami z dystansu. Ciężko wyobrazić sobie Bruk-Bet bez tego zawodnika, zwłaszcza że Termalice brakuje kreatywnego piłkarza, który zagrałby dobre otwierające podanie do napastników. Może z wyjątkiem Vlastimira Jovanovicia, lecz Bośniak to zawodnik o usposobieniu bardziej defensywnym, potrzebny do odbioru lub przetrzymania piłki w środku pola. Taką rolę pełnił w swoim poprzednim klubie – Koronie Kielce. Babiarz natomiast potrafi uciec spod krycia i swoim zmysłem zagrać idealne podanie w tempo lub niekiedy oddać groźny strzał na bramkę.

Oczekiwania wobec meczu

Kibice z pewnością oczekują twardego, zaciętego meczu i walki obu zespołów, które mają o co grać. Termalica przybliżyłaby się do pozostania na chlubnym trzecim miejscu przez zimę. „Słoniki” to zespół, który na wyjazdach jest niewygodny i nieprzewidywalny. Potrafił wygrać na stadionach Lechii Gdańsk, Cracovii oraz Śląska Wrocław. Teoretycznie zwycięstwo z Górnikiem wydaję się być oczywiste, choć piłkarze z Łęcznej mają nóż na gardle i z pewnością podejmą walkę, aby na finiszu tegorocznych rozgrywek poprawić sytuację punktową.

[vc_single_image image=”17171″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_shadow”]

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Bruk Bet Termalica Nieciecza