Obserwuj nas

Śląsk Wrocław

Michał Chrapek wzmocni Śląsk Wrocław?

Trener Jan Urban wraz z dyrektorem sportowym Adamem Matyskiem szukają wzmocnień do środka pola. Jedną z opcji jest Michał Chrapek z Lechii Gdańsk, w grę wchodzi półroczne wypożyczenie.

Śląsk Wrocław, po zakontraktowaniu słowackiego skrzydłowego Roberta Picha, szuka wzmocnień na pozycji środkowego pomocnika. Biorąc pod uwagę bardzo możliwe odejście Felipe Goncalvesa, w środku pola Śląska stworzy się przeciąg. Dotychczasowe zespoły Jana Urbana charakteryzowały się grą skrzydłami z zabezpieczonym środkiem, a do tego trener potrzebuje odpowiednich wykonawców. Sensownym wzmocnieniem wydaje się Michał Chrapek z Lechii Gdańsk, o którego starają się działacze Śląska Wrocław. W grę wchodzi oferta wypożyczenia do końca sezonu. Ofertą jest zainteresowany sam piłkarz.

Były gracz krakowskiej Wisły i włoskiej Catanii potrafi odpowiedzialnie i zdyscyplinowanie grać z tyłu. Potrafi również rozegrać piłkę i przyspieszyć akcję, dobrze spisuje się w roli „tempomatu” – a właśnie takiego zawodnika potrzebuje Jan Urban. Chrapek charakteryzuje się dobrą techniką, co udowodnił chociażby na ostatnim turnieju halowym Amber Cup, dobrze także współpracuje z kolegami.

Michał Chrapek po nieudanej przygodzie z włoską piłką w sierpniu 2015 roku wrócił do ojczyzny, do Lechii Gdańsk. O jego angaż starała się również krakowska Wisła – klub, z którego pomocnik trafił do Catanii – jednak Chrapek wybrał zespół z Trójmiasta.

Chrapek w tym sezonie nie wykręcił zawrotnych liczb. Rozegrał 17 meczów, w tym jeden w Pucharze Polski. Na boisku w rozgrywkach Ekstraklasy spędził łącznie 1051 minut, 12 razy wychodził w pierwszej „11”, a 4 razy wchodził z ławki. Zaliczył tylko 7 spotkań w pełnym wymiarze czasowym. Nie trafił ani razu do bramki rywali, zaliczył jedną asystę, choć stworzył kolegom 3 dogodne sytuacje do strzelenia gola. Swoją ostatnią bramkę pomocnik zdobył 20.03.2016 w meczu przeciwko Bruk-Bet Termalice Nieciecza. A ogółem w swoich wszystkich 89 występach na najwyższym poziomie rozgrywkowym zdobył 8 bramek, co daje średnią 0,09 gola na mecz.

***

Oprócz Chrapka do gry w Śląsku przymierzani byli również Adam Matuszczyk oraz Janusz Gol. Pierwszy ma ważny kontrakt z Eintrachtem Brunszwik do 30.06.2018 i klub z zaplecza Bundesligi nie zamierza go polubownie rozwiązywać, a jeśli zawodnik miałby być wypożyczony to Eintracht chciałby zwolnić pomocnika ze swojej listy płac, na co nie stać Śląska. Z kolei Janusz Gol, którego kontrakt wygasa po zakończeniu tego sezonu, jest zdecydowany na wypełnienie umowy z Amkarem Perm do końca jej obowiązywania. Były reprezentant Polski mógłby podpisać już teraz kontrakt z nowym klubem obowiązujący od 1 lipca, jednak Śląsk szuka wzmocnienia na teraz, a nie jest w stanie spełnić oczekiwań finansowych rosyjskiego klubu.

Polska piłka oczami kibiców. Chcesz dołączyć? DM do @nopawel

1 Comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Śląsk Wrocław