Connect with us

Sląsk Wrocław

Tadeusz Pawłowski – właściwy człowiek na właściwym miejscu – w końcu!

Tadeusz Pawłowski

W połowie grudnia 2016 roku Tadeusz Pawłowski został dyrektorem Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. To, że jest to człowiek niezwykle pracowity wiadomo było od dawna. To, że ma Śląsk w sercu jest również oczywiste. Dziś pokazał też, że jako jeden z niewielu ludzi we wrocławskim klubie ma jakiś konkretny plan, a jego działania nie ograniczają się tylko do wyrzucania z siebie nic nie znaczących słów niczym pocisków z radzieckich „katiuszy”.

„To dla nas wszystkich historyczny dzień” – od tych słów Tadeusz Pawłowski – ubrany w piękną marynarkę z herbem Śląska – zaczął dziś swoją wypowiedź na konferencji prasowej poświęconej porozumieniu jakie udało się osiągnąć Akademii Śląska z wrocławskimi klubami młodzieżowymi. Nie od dziś wiadomo, że młode dolnośląskie talenty bardzo rzadko trafiały do Śląska dlatego warto podkreślić jak ważne jest to porozumienie. Negocjacje trwały długo, nie były łatwe i odbywały się na bardzo wysokim szczeblu skoro zaangażowany był w nie nawet wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj.

Zbiór dobrych praktyk funkcjonowania.

Od dziś Śląsk będzie naturalną drogą rozwoju dla młodych i zdolnych piłkarzy. W ramach porozumienia stworzono także „Zbiór dobrych praktyk funkcjonowania wrocławskiego środowiska piłkarskiego” nadrzędnym celem tego zbioru jest oczywiście ustalenie i przede wszystkim – tu słowo klucz – UNORMOWANIE stosunków i zasad współpracy pomiędzy klubami młodzieżowymi, a Akademią Śląska.

Co z tego ma Śląsk Wrocław?

Jakie konkretnie korzyści niesie ze sobą to porozumienie? Przede wszystkim w końcu wszystko zacznie wyglądać profesjonalnie. Kończą się czasy kiedy działało to na zasadzie Śląsk sobie, szkółki sobie. Ta – nie boje się użyć tych słów – dobra zmiana określa teraz jasno zasady. Do Śląska trafiać będą najbardziej utalentowani wrocławscy zawodnicy, natomiast młodzieżowe kluby piłkarskie będą miały finansowy udział w ich późniejszym sukcesie. Specjalne gratyfikacje otrzymają także trenerzy, którzy wychowają późniejszych reprezentantów WKS-u.

Do porozumienia przystąpiło 14 wrocławskich młodzieżowych klubów. W tym na przykład posiadająca doskonałą reputację FC Wrocław Academy której wychowankiem jest  zgłoszony wczoraj przez Śląsk do rozgrywek Ekstraklasy Adrian Łyszczarz.

Po bardzo marnie wyglądającym okienku transferowym. Po niespełnionych obietnicach prezesa i dyrektora sportowego w końcu doczekaliśmy się jakiegoś pozytywu we Wrocławiu. Oczywistym jest że przy zawieraniu tego porozumienia pracowało zapewne wielu ludzi. Myślę jednak, że to wszystko nie doszłoby do skutku gdyby nie profesjonalizm i doświadczenie Tadeusza Pawłowskiego. Rozmawiałem ostatnio z rodzicami wielu chłopców trenujących w Akademii i wiem, że pan Tadeusz Pawłowski razem z trenerami wykonują tam świetną robotę. Teraz najważniejsze jest to żeby nikt im w tym nie przeszkadzał i nie rzucał kłód pod nogi, a wtedy mam pewność, że za kilka lat nie trzeba będzie przeszukiwać listy piłkarzy bez kontraktów, na szybko, żeby zapchać kadrowe braki.

Warto też odnotować, że podczas konferencji klub bardzo ładnie uhonorował panią Krystynę Pączkowską która od wielu lat jest klubowym fotografem.

Uhonorowanie pani Krysi

Uhonorowanie pani Krysi /fot. Krystyna Pączkowska/

Pani Krysi gratuluję świetnych zdjęć i liczę na więcej przez kolejne lata. Najlepiej takich z pucharami. Panu Tadeuszowi Pawłowskiemu natomiast gratuluję osiągnięcia czegoś co przez wiele lat wydawało się niemożliwe i nie ukrywam że liczę na więcej. Dzięki Panu stwierdzenie „Jeden za wszystkich, wszyscy za Śląsk” nabiera sensu i nie jest tylko pustym frazesem.

Piotr Potępa

Piszę dla Watch-Esa i 2x45info. IT QA. Zakochany we Wrocławiu i Warszawie sprzed wojny.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Sląsk Wrocław