Obserwuj nas

Pogoń Szczecin

W pogoni za stadionem – ostatni tydzień akcji!

Powoli zbliżamy się do końca farsy, która trwa w Szczecinie od kilku lat. Od listopada zeszłego roku mamy już pewność – tak, będzie nowy stadion dla Szczecina! A co najważniejsze – te słowa nie są jedynie wyborczymi mrzonkami. To się dzieje naprawdę.

Nowoczesny stadion, to od lat dla kibiców większości klubów norma. Dla nas – największy kompleks i powód do wstydu. Przez lata oczekiwaliśmy w tym temacie konkretów, choć zazwyczaj byliśmy wodzeni za nos, poirytowani i na tym tle słusznie mogliśmy czuć się gorsi – z roku na rok – od coraz liczniejszej grupy kibiców.

Nowoczesny stadion to nie tylko możliwość komfortowego oglądania meczów, to także zapewnienie odpowiedniej infrastruktury, takiej jak bary czy toalety. To przede wszystkim wizytówka miasta i duża wartość dodana do wizerunku klubu. Przez lata stadion Pogoni był jednym z największych i najlepiej przygotowanych do rozgrywania meczów obiektem. Cała liga, a wkrótce cała Polska, zaczęła nam odjeżdżać w zawrotnym tempie pod tym względem. Jako pierwszy klub w Polsce, Pogoń dysponowała kompletem krzesełek, szybciej niż inni mieliśmy także nowoczesne oświetlenie. To jednak historia i należy się dostosować do panujących realiów.

Kibice na to zasługują!

Stadion Miejski został wybudowany już w 1914 roku, a Pogoń zaczęła z niego korzystać niemal u samego początku swego istnienia. Obiekt przy Twardowskiego jest więc kawałkiem pięknej historii, pamiętanych przez lata meczów i pionierskich inicjatyw kibicowskich. Dość powiedzieć, że to właśnie sympatycy Portowców jako pierwsi skorzystali na stadionie z rac czy pokazali swoją sektorówkę. To tutaj narodziła się przepiękna tradycja puszczania serpentyn przed meczami, która, niestety, w ostatnich latach zanikła.

w pogoni za stadonem

źródło: pogononline.pl

Dziś, ci sami kibice, którzy tworzyli świetne kibicowskie inicjatywy, mogą przyłączyć się do akcji i razem spełnić marzenie o budowie nowego stadionu. Dzięki akcji organizowanej przez Fans4Club możemy wspólnymi siłami sfinansować koszt zmiany w projekcie, który będzie zakładał powstanie tak długo wyczekiwanej czwartej trybuny. Tym samym pożegnamy się ze słynną podkową, ale zrobimy kolosalny krok do przodu, tak długo przez wszystkich oczekiwany.

Na czym polega akcja?

Z pewnością większość słyszała już o akcji W pogoni za stadionem, jednak nie każdy jeszcze zdecydował się wziąć w niej udział. Celem jest zebranie miliona złotych, poprzez zakupienie atrakcyjnych i ekskluzywnych nagród związanych z Pogonią. Do wyboru są nagrody symboliczne, takie jak okolicznościowa karta kibica własne imię i nazwisko na pamiątkowej tablicy, lub na stadionowym krzesełku. W puli przedmiotów są również szaliki, meczowe koszulki z autografami piłkarzy, czy chociażby kolacja i przedmeczowe zgrupowanie z całą drużyną. Są to pamiątki, które pozostawią wspomnienia na lata.

Do końca akcji został tydzień!

Akcja ruszyła 9 grudnia 2016 roku. Do jej końca został równy tydzień. Udało się zebrać ponad 220 tysięcy złotych, a samą akcję wsparło niecałe 1500 kibiców. To już ostatnia prosta, aby wspomóc swój klub, pokazać przywiązanie i dumę z granatowo-bordowych barw. To już ostatnia chwila, aby pokazać swoją miłość i chęć uczestnictwa w nowym etapie historii naszego klubu. A taki etap zacznie się niewątpliwie z chwilą inaugurującego meczu na nowym, wymarzonym przez nas stadionie.

Apeluję więc do wszystkich – podzwońcie do swoich znajomych, udostępnijcie ten post i wspomnijcie o akcji. Pokażmy po raz kolejny, że jesteśmy rodziną i nie zostawiamy siebie w potrzebie. Nie raz pokazywaliśmy swój charakter i przywiązanie do Pogoni, więc zróbmy to raz jeszcze!

Link do akcji: fans4club.com/pl-stadion

Archiwalne zdjęcie za zgodą Pogononline.pl

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Pogoń Szczecin