PODAJ DALEJ
Vernon de Marco

Kolejorz kontynuuje wyścig zbrojeń w najlepsze. Po Emirze Dilaverze, Denissie Rakelsie i Mario Situmie przyszła kolej na Vernona De Marco Morlacchiego. Zawodnik urodzony w Rosario trafi do Poznania na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją pierwokupu i trzyletnim kontraktem.

24-letni środkowy obrońca trafi do Lecha Poznań z SK Slovana Bratysława. Swoją seniorską karierę rozpoczynał w hiszpańskim Ce Constància, gdzie spędził rok. Następnie przeniósł się do drugoligowego MFK Zemplin Michałowce (Słowacja). W swoim pierwszym sezonie był kluczową postacią.

W 24 spotkaniach zdobył siedem bramek i wraz z zespołem awansował do Super Ligi. Łącznie w 69 spotkaniach zdobył 14 bramek, co na środkowego obrońcę jest bardzo dobrym wynikiem.

W 2016 roku piłkarz trafił do Slovana najpierw na roczne wypożyczenie, gdzie wystąpił dziesięciokrotnie, a następnie został wykupiony. W 2017 roku nie zagrał ani razu.

Warte odnotowania jest, że piłkarz w okresie od 1 kwietnia do 10 maja nie zagrał ani razu z powodu kontuzji kolana, która wyeliminowała go na 39 dni, w tym osiem spotkań zespołu. Piłkarz w lipcu 2016 roku przebywał między innymi na testach w Levante, z którym ostatecznie się nie związał.

 

PODAJ DALEJ
Poprzedni artykułLech Poznań sprowadza Mario Situma!
Następny artykułWietrzenie Wiślackich Magazynów
Hobby pismak, miłośnik angielskiej piłki, archeolog historii, krnąbrny brodacz, pracoholik. Prywatnie kibic Manchesteru United i Lecha Poznań. Piszę dla: @retro_magazyn, @watch_esa i @ManUtd_PL. M: klama.mufc92@gmail.com.

SKOMENTUJ WPIS KIBICA

Zostaw swój komentarz
Please enter your name here