Obserwuj nas

Lech Poznań

Vernon De Marco kolejnym wzmocnieniem Lecha Poznań!

Kolejorz kontynuuje wyścig zbrojeń w najlepsze. Po Emirze Dilaverze, Denissie Rakelsie i Mario Situmie przyszła kolej na Vernona De Marco Morlacchiego. Zawodnik urodzony w Rosario trafi do Poznania na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją pierwokupu i trzyletnim kontraktem.

24-letni środkowy obrońca trafi do Lecha Poznań z SK Slovana Bratysława. Swoją seniorską karierę rozpoczynał w hiszpańskim Ce Constància, gdzie spędził rok. Następnie przeniósł się do drugoligowego MFK Zemplin Michałowce (Słowacja). W swoim pierwszym sezonie był kluczową postacią.

W 24 spotkaniach zdobył siedem bramek i wraz z zespołem awansował do Super Ligi. Łącznie w 69 spotkaniach zdobył 14 bramek, co na środkowego obrońcę jest bardzo dobrym wynikiem.

W 2016 roku piłkarz trafił do Slovana najpierw na roczne wypożyczenie, gdzie wystąpił dziesięciokrotnie, a następnie został wykupiony. W 2017 roku nie zagrał ani razu.

Warte odnotowania jest, że piłkarz w okresie od 1 kwietnia do 10 maja nie zagrał ani razu z powodu kontuzji kolana, która wyeliminowała go na 39 dni, w tym osiem spotkań zespołu. Piłkarz w lipcu 2016 roku przebywał między innymi na testach w Levante, z którym ostatecznie się nie związał.

[vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=d21hAurZ3C0″ align=”center”]

[vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=Pu5QyglEVms” align=”center”]

 

Hobby pismak, miłośnik angielskiej piłki, archeolog historii, krnąbrny brodacz, pracoholik. Prywatnie kibic Manchesteru United i Lecha Poznań. Piszę dla: @retro_magazyn, @watch_esa i @ManUtd_PL. M: klama.mufc92@gmail.com.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Lech Poznań