Obserwuj nas

Lech Poznań

Rafał Janicki na testach w Lechu Poznań! Wkrótce podpisze kontrakt

Środkowy obrońca Rafał Janicki dołączy do poznańskiego zespołu na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją pierwokupu, oczywiście po pozytywnym przejściu testów medycznych, ale te wydają się formalnością. Tym samym zawodnik stanie się ósmym nabytkiem Nenada Bjelicy, który przed startem rozgrywek ligowych zawitał przy Bułgarskiej.

Początki jego kariery klubowej sięgają 2009 roku i gry dla Chemika Police. Bo solidnym sezonie, w którym zaliczył 38 występów oraz dołożył do tego sześć goli, przeniósł się do Lechii Gdańsk. Pierwszy sezon w Gdańsku był okresem aklimatyzacji dla Janickiego, gdzie zaliczył tylko trzy występy.

Rafał Janicki – podstawowy obrońca Lechii Gdańsk

Coraz większą rolę w klubie zaczął odgrywać od sezonu 2011/2012, kiedy na dobre stał się członkiem pierwszego zespołu. Od 2010 roku dla gdańszczan zagrał w 176 meczach. Przed startem zbliżającego się sezonu Rafał Janicki wziął udział w obozie przygotowawczym w Gniewinie, na który trener Piotr Nowak zabrał 24 piłkarzy. Jego największy atut piłkarski to dobre czytanie gry, co jest bardzo ważnym elementem rzemiosła piłkarskiego na pozycji środkowego obrońcy. Na pewno dobrze gra głową i dość często robi skuteczne wślizgi. Zaletą Janickiego jest na pewno stabilna równa forma i agresywność w pojedynkach jeden na jeden. Nie notuje spektakularnych wpadek, ale też rzadko zostaje zawodnikiem meczu. Jakbym miał wymienić wady Rafała Janickiego to na pewno byłyby to głupie faule i kartki. Być może wynikały one z agresywności i ofensywnej taktyki Lechii, ale na pewno było ich za dużo, bo aż 12!

Wreszcie kupujemy Polaka!

Sprowadzenie Janickiego do Poznania jest odpowiedzią na odejście Jana Bednarka do Southamptonu. To już ósmy transfer do Lecha Poznań i pierwszy Polaka! Ciekawie zapowiada się walka o miejsce w podstawowym składzie. 25-latek będzie musiał rywalizować z Lasse Nielsenem, sprowadzonym niedawno Vernonem De Marco oraz ostatnim nabytkiem Nenada Bjelicy Nikolą Vijadinoviciem.

Ciekawostką jest fakt, że to sam Rafał Janicki nalegał na transfer do Lecha Poznań. Dziwne, bo jeszcze w czerwcu 2016 roku zarzekał się, że Kolejorz nie jest w niczym lepszy niż Lechia i że zawsze będzie kibicem Lechii Gdańsk, chociaż Lech już wtedy sondował jego sprowadzenie na Bułgarską.

Rafał Janicki kibicem Lechii Gdańsk

fragment wywiadu z czerwca 2016

Wszystkie ruchy transferowe Lecha Poznań i tabelę transferową możecie zobaczyć na naszej stronie. Zapraszam!

 

Hobby pismak, miłośnik angielskiej piłki, archeolog historii, krnąbrny brodacz, pracoholik. Prywatnie kibic Manchesteru United i Lecha Poznań. Piszę dla: @retro_magazyn, @watch_esa i @ManUtd_PL. M: klama.mufc92@gmail.com.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Lech Poznań