Obserwuj nas

Śląsk Wrocław

Boban Jović celem transferowym Śląska Wrocław

Słoweniec Boban Jović jest bliski przejścia do Śląska Wrocław. Tak! To ten sam piłkarz, który grał w Wiśle Kraków. Jan Urban mocno poszukuje zawodnika na prawą obronę. Ma dwóch kandydatów na tę pozycję. Wyżej wspomniany Boban Jović jest celem numer jeden na liście Urbana. Jeśli z jakichś powodów temat Słoweńca by nie wypalił to do Śląska szykowany jest Grzegorz Wojtkowiak z Lechii Gdańsk.

Prawy obrońca Śląskowi potrzeby jest jak słońce w Pobierowie. Kontuzji kolana doznał Kamil Dankowski. Leczenie może potrwać nawet do końca 2017 roku. 20-letni wychowanek Śląska doznał kontuzji kolana podczas sparingu z Wisłą Płock. Dankowski przejdzie (jeśli już nie przeszedł) operację rekonstrukcji więzadeł krzyżowych. W pierwszych trzech meczach Jan Urban próbował Mariusza Pawelca na tej pozycji, ale wyraźnie nie jest zadowolony z dyspozycji zawodnika. Szkoleniowiec Śląska oczekuje podłączania się bocznych obrońców do akcji ofensywnych. Lewa strona z Đorđe Čotrą radzi sobie z tym całkiem nieźle, ale prawa niestety jest wyraźnie słabsza.

Boban Jović

Słoweniec ostatnie pół roku spędził w tureckim Bursasporze. Jak łatwo się domyślić nie wiodło mu się tam zbyt dobrze. 6 meczów w niepełnym wymiarze, potem kontuzja i praktycznie nie podniósł się z ławki do końca sezonu. Mimo iż Boban Jović ma kontrakt do 2019 Turcy chcą się go pozbyć, więc jest szansa na bezgotówkowy transfer lub wypożyczenie do Śląska Wrocław. Słoweniec grając w Wiśle Kraków wyrobił sobie dobrą markę. To przebojowy i zaawansowany technicznie zawodnik z mocnymi akcentami ofensywnymi. Jego ofensywne usposobienie w Wiśle Kraków przełożyło się na 14 asyst i jedną bramkę.

Grzegorz Wojtkowiak

Grzegorz Wojtkowiak z Lechii Gdańsk jest opcją numer dwa na tę pozycję. Sam zawodnik jest zainteresowany przenosinami i nawet w ostatnich dniach był na rozmowach we Wrocławiu. W Lechii Gdańsk przegrał zdecydowanie rywalizację z Pawłem Stolarskim i nie zanosi się na to by częściej podnosił się z ławki rezerwowej.

W najbliższych dniach poznamy odpowiedź, który z tej dwójki będzie reprezentował Śląsk Wrocław. Na dziś bliżej jest Boban Jović.

 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Śląsk Wrocław