Connect with us

Lech Poznań

Manchester United coraz chętniej zagląda do akademii Lecha Poznań

Łukasz Bejger

Jedna z największych europejskich marek, jakim jest klub z Old Trafford, coraz chętniej zerka w stronę młodych piłkarzy Lecha Poznań, a wszystko zaczęło się mniej więcej od wzięcia udziału w turnieju Lech Cup.

W Manchesterze obecnie nie jest obcy temat bardzo dobrego szkolenia Kolejorza, jak i to, że sami na szczeblu U14/U13 mają w swoich szeregach polskiego golkipera, który przebija się do kolejnych roczników od szczebla U10.

Lech Poznań przykuł uwagę Anglików, po wzięciu udziału w turnieju Lech Cup 2014. Czerwone Diabły wraz ze swoimi zespołami młodzieżowymi bywały w Polsce kilka razy, występując w turniejach młodzieżowych, takich jak Murapol Cup, Legia Cup czy wcześniej wspomniane rozgrywki w Poznaniu.

Po raz pierwszy United zajrzeli głębiej w szeregi akademii Lecha, zapraszając na tak zwany „trial” (zwykle tygodniowy udział w treningach i spotkaniach kontrolnych) golkipera Bartosza Mrozka. Kolejnym był Antoni Kozubal, który w owym czasie reprezentował Beniaminka Krosno. Był również testowany przez zarówno akademię Lecha jak i Legii Warszawa. Obecnie trampkarz szkoli się w poznańskim klubie.

Kolejne zaproszenie otrzymał Łukasz Bejger (na zdjęciu głównym), który w minionym roku wziął udział w tygodniowym cyklu zajęć oraz rozegrał spotkania kontrolne. W ostatnim czasie, o czym również poinformował na Twitterze Dominik Jarosz z Prime Talent Football Agency, w Manchesterze przebywał młody reprezentant Polski Ariel Mosór.

https://twitter.com/dom_jar/status/957968652694933505

W najbliższym czasie najgoręcej może być wokół Łukasza Bejgera. W AoN Training Complex przebywał w zeszłym roku od 31 lipca do 5 sierpnia. Co ciekawe tydzień później wziął udział w sesjach treningowych akademii Manchesteru City. Wszystko wskazuje na to, że Manchester United będzie chciał ściągnąć młodego piłkarza do siebie na stałe, jednak Lech Poznań nie będzie ułatwiać tego zadania.

Po pierwsze zawodnik ma obowiązującą do grudnia umowę z Lechem, co będzie stanowić jako ważny argument podczas ewentualnych rozmów. To jednak nie powinno stanowić największego problemu. Anglicy są gotowi wyłożyć niemałą kwotę, jeśli mówimy o tak młodym polskim zawodniku. Mówi się o pieniądzach rzędu 350-500 tysiącach euro i sprowadzeniu młodego piłkarza na pół roku przed wygaśnięciem obecnej umowy. Między innymi jest to spowodowane tym, aby mieć go już w swoich szeregach podczas letnich przygotowań.

Cała sytuacja powinna wyjaśnić się do końca lutego. Wiadomym jest, jak bardzo poznański klub chce trzymać młodzież u siebie. Po pierwsze ma to na celu dalsze szkolenie własnych zawodników, a po drugie osiągnięcie możliwie jak największego zysku w przyszłości. Niezbyt trudną zagadką do rozwiązania jest to, w jaki sposób będzie chciał się w tej sytuacji zachować się Lech Poznań.

Hobby pismak, miłośnik angielskiej piłki, archeolog historii, krnąbrny brodacz, pracoholik. Prywatnie kibic Manchesteru United i Lecha Poznań. Piszę dla: @retro_magazyn, @watch_esa i @ManUtd_PL. M: klama.mufc92@gmail.com.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Lech Poznań