Obserwuj nas

Legia Warszawa

Transfery Legii – ile wtop, a ile dobrych transferów wykonał Dariusz Mioduski

  • Avatar
transfery Legii Remy, Philipps

Po przejęciu Legii przez Dariusza Mioduskiego wrzuciłem tabelę z transferami IN/OUT. Rok temu wywoła ona niezłą burzę na Twitterze. Dziś postanowiłem ją uaktualnić o dwa okienka transferowe już za panowania Dariusza Mioduskiego. Tabela przedstawia transfery Legii od 2012 roku.

Co wynika z danych z tabeli?

Tabela szokuje liczbą graczy którzy przychodzą i odchodzą z Legii. Widać z roku na rok przemiał piłkarzy zwiększa się. Gdzie tu stabilizacja, łapanie formy, zgranie? Jeśli do tego dodamy ciągłe zmiany trenerów to mamy odpowiedź dlaczego poziom gry zespołu leci w dół.

Patrząc na cały okres zawarty w tabeli mamy identyczną liczbę wzmocnień jak i totalnych wtop u Bogusława Leśnodorskiego. 22 udane transfery w tym tacy zawodnicy jak Nemanja Nikolić, Aleksandar Prijović, Orlando Sa, Guilherme i oczywiście Vadis Odjidja-Ofoe. Z drugiej stron tyle samo wtop. Tu mamy całą plejadę gwiazd od Salinasa począwszy poprzez Ronana, a na Langilu i Chukwu kończąc. 42% udanych transferów trzeba uznać za słaby wynik. Uważam, że przy dziale skautingu ten procent powinien być większy. Na plus oczywiście ściągnięcie wyżej wymienionych gwiazd.

Obiecana zmiana stylu i jakości

Dariusz Mioduski po obięciach sterów obiecał zmianę stylu i jakości. Oczywiście miała być to zmiana na zdecydowany plus. Czy tak jest? No nie do końca. Widać, że w Legii nastąpiło wyczyszczenie szatni. Przez trzy okienka odeszło aż 21. zawodników. To bardzo duża liczba. W ich miejsce przyszło 23. zawodników. Dziewięciu z nich to transfery udane. Krzysztof Mączyński, Jarosław Niezgoda, Remy czy Cafu to na pewno transfery udane. Niestety żaden z nich nie zapowiada się na transfer topowy. Dariusz Mioduski nie ustrzegł się też wtop. Sadiku, Mauricio czy Eduardo niestety mimo nazwisk nie wypalili w Legii. Dariusz Mioduski jest lekko na plusie jeśli chodzi o porównanie dobrych transferów do wtop. Dla niektórych zawodników to jeszcze za wcześnie na ocenę, choć tacy piłkarze Carlitos i Kante rokują dobrze na przyszłość. Ja spodziewałem się lepszych wyników, zwłaszcza po zapowiedziach, ale może faktycznie najlepszym transferem będzie sprowadzenie do Legii trenera.

Zapraszam do dyskusji zarówno na stronie, jak i na Twitterze lub Facebooku.

Transfery Legii

Transfery Legii

Kliknij by skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Reklama

Musisz zobaczyć

Więcej z Legia Warszawa