Obserwuj nas

Lech Poznań

#PoKrakosku odc. 15 | Wykoleić Kolejorza

Biała Gwiazda podejmuje się dosyć karkołomnego, jak na tę fazę ligi, zadania. Spróbuje wykoleić Kolejorza. Lech nie mógł zacząć lepiej. Cztery spotkania, komplet punktów, dobra pozycja wyjściowa już na samym początku rozgrywek. Wisła zaczęła średnio, chociaż zdobycz punktowa jest dużo niższa, niż sugerowałaby to gra drużyny. Zapraszamy na #PoKrakosku, czyli nasze spojrzenie na kolejny mecz.

Maciek: W poprzedniej sondzie na pytanie o mecz z Płocczanami stwierdziłeś, że będzie to dominacja. Miałeś rację, była, tylko, że oprócz remisu, nic więcej z tego nie wynikło. Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?

Daniel: Była, ale niestety skuteczność naszych piłkarzy woła o pomstę do nieba. Wydawało się, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Asysta życia Boguskiego, przy bramce życia Ondraska. Niestety kolejny mecz zawodzi Imaz. Małecki też nie daje jakości mimo udanego początku rundy. Może to zabrzmi głupio, ale czerwona kartka nie pomogła Wiśle. Kolejny raz nie potrafimy grać w przewadze. Mam nadzieje, że trener w tygodniu zarządził trening strzelecki.

Wszyscy narzekają ostatnimi czasy na Wojtkowskiego. Co o tym myślisz? Gwiazdorzy?

Maciek: Dochodzą słuchy, że jest trochę zblazowany, ale wydaje mi się, że w szatni mamy takich piłkarzy, którzy bardzo szybko ustawią go do pionu. Być może będzie miał im to za złe w początkowej fazie, ale kiedyś im za to podziękuje, że go pchali do cięższych treningów. Dla mnie jednak to Bartosz powinien być na chwilę obecną pierwszy do wejścia na boisko. Powiem więcej: Dla mnie Bartosz jest gotowy do grania od pierwszej minuty, jako skrzydłowy. Wtedy Boguś mógłby wejść na ostatnie 30 minut i swoim doświadczeniem wspomóc drużynę. Imaza póki co bym nie ruszał. Chłop z dnia na dzień stracił kilku hiszpańskich kolegów i trzeba mu okazać trochę wsparcia, żeby poczuł się pewnie. Grałbym nim w duecie z Ondraskiem.

Daniel: Stolarczyk z Sobolem mam nadzieje, że do niego dotrą. Nie dziwie się jego irytacji. Gra Boguski, a on grzeje ławę. I zgadzam się z Tobą co do Bartosza, skrzydła nie funkcjonują tak jak powinny. Po tych kilku kolejkach czas sprawdzić inne warianty.

Buchalik wraca do bramki, czy Lis utrzymuje miejsce w składzie?

Daniel: Jestem przekonany, że do bramki wróci Buchalik. Pierwszy mecz Lisa był rozczarowaniem. Niepewny podczas interwencji, nie wychodzi do dośrodkowań. Ostatnio w Poznaniu Buchalikowi poszło całkiem nieźle, rozegrał mecz życia, wiec może i tym razem nie zawiedzie?

Maciek: Co do Lisa się nie zgodzę, że jest słaby. Wydaje mi się, że zżarła go trema, ale z meczu na mecz będzie lepiej.

Daniel: Obyś miał rację, bo kosztował 500 tysięcy a w naszym przypadku to astronomiczna kwota. Trzymam za niego kciuki i mam nadzieje, ze w przyszłości na nim zarobimy.

Do treningów z Wisłą wrócił Brożek. Czy uważasz, że to dobry pomysł?

Maciek: Tak samo dobry, jak powrót Żurawskiego. Możemy się nie zgadzać, ale trzeba mu kibicować i wierzyć że odpali. Z Buchalikiem jest ten problem, że on broni dobrze do momentu, kiedy ludzie go nie zaczną chwalić. Wtedy od razu jeb, trzy poziomy słabiej.

Daniel: Brozio pożegnał się pięknie i niech już tak zostanie.

Z Lechem zagramy przy niepełnych trybunach (kary). Jak myślisz, będzie nam łatwiej o dobry wynik dzięki temu, czy wręcz przeciwnie?

Daniel: Żadne mecze nie powinny się odbywać przy pustych trybunach, ale to rozmowa na inny… cykl. Nasze szanse paradoksalnie upatruje w tym, że Lech ma serię czterech zwycięstw i nie wierze, że odniosą piąte. Może to akurat będzie ten mecz, gdzie nasza skuteczność zaskoczy?

Maciek: Ja w cuda nie wierzę. Być może, gdyby ostatkiem sił Lech wyrwał awans do kolejnej rundy eliminacji w lidze europy, to wtedy byłbym bardziej optymistycznie nastawiony. Życie jako kibic Wisły nauczyło mnie, że to na nas ludzie przełamują złe passe, a nie my im. Z drugiej strony, nasz drużyna wygląda bardzo dobrze i tylko na brak szczęścia i konsekwencji możemy zrzucić to, że nie mamy 12 punktów po 4 kolejkach. Nikt nie był od nas lepszy. Kierując moją umysłową żaglówkę do brzegu, obstawiam kolejny remis.

Daniel: Cuda się zdarzają, chyba nawet najbardziej pesymistycznie nastawieni kibice Legii nie zakładali porażki z mistrzem Luksemburga. Może Tomek Cywka coś „Pomoże”?
Ja obstawiam 2-1 dla Wisły , czego Tobie i wszystkim kibicom Białej Gwiazdy życzę.

#KrakoskaSonda

D: Kto w bramce?

M: Buchalik

D: WojoNaBojo?

M: Tak

D: Jaki wynik w ciemno?

M: 1-1

D: Arsenić od początku?

M: Jeśli tylko jest zdrowy

D: Kobra ukąsi ponownie?

M: Nie ma wyjścia!

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: #PoKrakosku odc. 16 | Wziąć rewanż na Górniku | WE

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Lech Poznań