Connect with us

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Mistrzowie Polski w AMP Futbolu zagrają w Podbeskidziu!

Kuloodporni Bielsko-Biała zostali włączeni w struktury Podbeskidzia. Drużyna Amp Futbolu to aktualny mistrz kraju, a wcześniej także brązowy i srebrny medalista. Całą operację zainicjował prezes fundacji ,,Kuloodporni”, Daniel Kawka – W trakcie lockdownu miałem trochę więcej czasu na przemyślenia i zdecydowałem, że projekt musi zostać przejęty przez większy i bardziej doświadczony podmiot. Samodzielnie trudno byłoby mi utrzymać dynamikę rozwoju.

W dalszej części swojej wypowiedzi dla strony oficjalnej TS Podbeskidzie wspomina o trudach ważnej decyzji oraz ilości korzyści:

– Naturalnym kierunkiem było TS Podbeskidzie, z którym współpracowaliśmy od samego początku. Oczywiście dla mnie była to bardzo trudna decyzja, ponieważ jestem z Kuloodpornymi bardzo związany emocjonalnie. Jednak najważniejsi dla mnie byli zawsze zawodnicy i stwierdziłem, że dla ich rozwoju sportowego będzie to najlepsze rozwiązanie. Tym bardziej, że Podbeskidzie jest teraz bardzo dobrze zarządzane, więc wiem, że trafiają w dobre ręce. Cała sekcja zyska profesjonalną opiekę marketingową, finansową oraz sportowo-organizacyjną. Chcę, żeby zawodnicy coraz mocniej czuli, że są pełnoprawnymi sportowcami. Ta fuzja ma w tym pomóc.

Przez 5 lat działalności Fundacji “Kuloodporni”, ta może się pochwalić medalami na Mistrzostwach Polski, wychowaniem wielu piłkarzy grających w Reprezentacji Polski czy wygraniem konkursu na organizację Ampfutbolowej Ligi Mistrzów (przerwanej przez pandemię). W tej organizacji znajdzie się miejsce dla wszystkich. Jako jedyna w województwie organizuje treningi dla dzieci, na które młodzi adepci gotowi są przyjeżdżać aż z Małopolski. Poniekąd, jest to smutna informacja. Ukazuje to prawdę o tym, że zapotrzebowania na takie organizacje jest większe niż ich faktyczna liczba. Na pewno jest wiele młodych, zdolnych chłopców, którzy nawet mając wielki talent nie będą mogli go pokazać. Dodatkowo dla osób niepełnosprawnych możliwość przekroczenia pewnych barier, co umożliwia Ampfutbol, pomoże w przezwyciężaniu trudności dnia codziennego.

Podsumowując, fuzja jest bardzo dobrym krokiem. Podbeskidzie jako klub Ekstraklasy, pomoże sekcji Ampfutbolu się wypromować. Natomiast bazując na doświadczeniu, zdecydowanie wesprze ją w kwestiach organizacyjnych. Oby więcej tego typu transferów.

Źródło: tspodbeskidzie.pl

Fot.: Materiały Prasowe TS Podbeskidzie

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Podbeskidzie Bielsko-Biała