Obserwuj nas

Felietony

Kolejny raz w tej samej rzece

Przed meczem remis wziąłbym w ciemno. Zresztą nie tylko ja, ale i znaczna większość Twitter.TSW. Po spotkaniu zaś czuję wielki niesmak. Dlaczego jest tak, a nie inaczej? Jakie są przyczyny braku zwycięstwa? Zapraszam na moje pomeczowe wnioski. Postaram się je przedstawić w kolejności chronologicznej.

Brak Kuveljicia w kadrze meczowej

Winę za remis ponosi w dużym stopniu trener. Pierwszym błędem był brak Nikoli w kadrze na mecz z Pogonią. Już przed spotkaniem było słychać głosy, że co to będzie, jak ktoś z dwójki Basha – Żukow będzie musiał opuścić boisko? Kto za nich wejdzie? Jak się później okazało, w tej kwestii pomyłki nie było. Opuszczającego boisko Bashę musiał zmienić Boguski. Kurtyna. Boguski, będąc zawodnikiem spoza kadry meczowej, został przywrócony do roli wchodzącego z ławki. Jest to wprost żenujące i irytujące dla kibiców Wisły. Taki strzał w policzek.

Wracając do Nikoli – widząc, w jakiej formie jest obecnie Żukow, nie mam wątpliwości, że Kuveljić powinien go zastąpić w kolejnym meczu. Chyba nie po to kupowaliśmy zawodnika za niemałe pieniądze i podpisaliśmy z nim kontrakt do 2023 roku, żeby teraz siedział schowany głęboko do kieszeni?

Duet Klemenz – Janicki na stoperze

Lukas Klemenz jest w katastrofalnej formie. Na ten moment nie widzę go w podstawowym składzie Wisły. Gra jeszcze gorzej od Janickiego. To, co zrobił przy wyrównującej bramce, jest karygodne. To już nie pierwszy taki wybryk Lukasa w ostatnim czasie. Już lepiej wyglądał już duet Janicki – Sadlok po przerwie. Sadlok po asyście przy golu Silvy zrobił się niezwykle elektryczny. Naprawdę bałem się, że zjedzie do bazy jeszcze przed przerwą. W obecnej dyspozycji nie nadaje się na grę na lewej obronie. Dziwi to zniechęcenie trenera do Mehremicia po jednym meczu. No, chyba że nadal nie jest dysponowany? Tylko po co wtedy grzałby ławę kosztem Hoyo-Kowalskiego? Na zmianę Janickiego nie ma co liczyć, bo to „talizman” trenera Skowronka.

Trzymanie Savicia na ławce

Nie rozumiem, jakim cudem ten gość nie grał od początku meczu? Co poszło nie tak? To był idealny mecz dla tego chłopaka, by się pokazać. I zrobił to dając piękną asystę Chuce. Musimy stawiać na takich gości jak Stefan. Nie po to został tutaj ściągnięty. To jest naprawdę fajny grajek. Godny tego klubu. Tym bardziej nie rozumiem, czemu nie wyszedł w wyjściowym składzie, skoro nie grał w tym meczu Kuba. Nas nie stać, by Savić siedział na ławce.

Zmiana Beqiraja

Była 65. minuta. To był dobry czas, by wprowadzić Buksę. Tymczasem trener wywołał do gry Beqiraja. Swoim występem Fatos udowodnił, że nie zasługuje aktualnie na miano nawet drugiego napastnika Wisły. Gdy patrzyło się na te jego ruchy, ociężały bieg, kiksy, katastrofalne decyzje, marnowanie dobrych okazji… Człowiek znowu zatęsknił za Turgemanem i Brożkiem. Ściągnięcie Yeboaha i wprowadzenie Niepsuja? Pierwsza z kompletnie niezrozumiałych zmian w tym meczu przez trenera Skowronka.

Gra na utrzymanie wyniku

Kolejny mecz Wisły, w którym jeśli tylko prowadzi, to w ostatnich kilkunastu minutach cofa się do głębokiej defensywy i za wszelką cenę broni wynik. To charakterystyczny znak drużyny Skowronka. I finalnie Biała Gwiazda zostaje skarcona. I to nie pierwszy raz. Tak samo było w meczu z Wisłą Płock w zeszłym sezonie, kiedy to Alan Uryga wyrównał w ostatniej akcji spotkania. Dzisiaj był flashback z końcówki lutego. Kto to widział, żeby nie za wysoki Mak krył środkowego obrońcę drużyny Pogoni Szczecin? W ten sposób frajersko straciliśmy punkty i wygrany mecz. Ileż razy będziemy oglądać i przeżywać to samo?

Skowronek mógł to zrobić lepiej

Mam wrażenie, że trener Skowronek przeszkadza zawodnikom w osiągnięciu dobrego rezultatu. Można odnieść takie spostrzeżenie na podstawie dokonywanych przez niego zmian. Gdyby przepadł na ostatnie 30 minut meczu, kto wie, czy Wisła nie wygrałaby tego meczu. Bardzo możliwe. Strata punktów niewątpliwie na konto szkoleniowca Białej Gwiazdy. Bolą kolejne stracone punkty i niewykorzystana szansa na naprawdę znakomity rezultat. Twitter.TSW coraz bardziej traci cierpliwość. Ile razy będziemy powielać te same błędy? Jak długo sytuacja będzie się powtarzać? Na te pytania odpowiedź pozostawiam Państwu.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Felietony