Connect with us

Niekumate info

Bartosz Kapustka piłkarzem lutego!

Bartosz Kapustka

Pierwszą w 2021 roku nagrodę zawodnika miesiąca zgarnął Bartosz Kapustka. Jego dorobek w ubiegłym miesiącu, opiewał na 2 bramki i 1 asystę w 5 spotkaniach. Tym samym zawodnik znacznie przyczynił się w awansie Legii na fotel lidera Ekstraklasy.

Ofensywa Legii w po wznowieniu rozgrywek prezentuje się o niebo lepiej względem poprzedniej rundy. Niebagatelną role w całej tej przemianie odgrywa powrót do formy sprzed wyjazdu do Anglii Bartka Kapustki.  Skrzydłowy, jak mawia się w żargonie potrafi na skrzydle ,,zrobić wiatr”. Swoje akcje indywidualne podpiera także dobrymi statystykami.  ,,Kapi” oddał bowiem 10 strzałów, z czego 4 trafiły w światło bramki, a przy 248 podaniach do kolegów 75% wykonał celnie. Dodatkowo 11 podań zaliczono jako kluczowe (odcinające linię obrony przeciwnika).

***

Bartosz Kapustka, stał się odkryciem Euro 2016, jeśli chodzi o polską kadrę. Zawodnik prezentował znakomitą dyspozycję i znacząco przyczynił się do znakomitego wyniku całej drużyny.  Po zakończeniu turnieju i słynnych słowach pochwały ze strony Garry’ego Linekera mówiących, że “w najbliższych latach dużo będzie o Kapustce, to wielce utalentowany 19-latek”, skrzydłowym zainteresowało się Leicester, ówczesny mistrz Anglii. 17 lipca 2017 roku cała transakcja doszła do skutku i Bartosz zamienił Cracovię właśnie na ,,Lisy”. Niestety w dorosłej drużynie zaliczył on zaledwie 3 występy, a jego przygoda zagraniczna była wielką tułaczką, dodatkowo zwieńczoną zerwaniem więzadła krzyżowego. Na dobrą sprawę Kapustka szanse gry zaczął dostawać dopiero na wypożyczeniu w Oud-Heverlee Leuven, gdzie podczas jednego sezonu zaliczył 23 występy. Pozostałe epizody we Freiburgu czy potem w młodzieżowej drużynie Leicester nie pomogły piłkarzowi przebić się do Premier League. Wszystko wskazuje na to, że powrót do Polski wyszedł zawodnikowi na dobre i jest w stanie przywrócić mu dawny blask.

Dla Bartosza Kapustki tytuł piłkarza miesiąca zdobyty za miesiąc luty, jest pierwszym takim wyróżnieniem w karierze. Jest to także pierwsza w tym sezonie taka nagroda dla zawodnika Legii Warszawa, której zawodnicy sięgali po ową statuetkę 14 razy. Jednakże ostatni raz na zawodnika miesiąca wybrany został Jose Kante w lutym ubiegłego roku.

***

Wyboru Piłkarza Miesiąca tradycyjnie dokonują kapitanowie wszystkich szesnastu drużyn PKO Bank Polski Ekstraklasy. Siedemnasty głos należy zaś do internautów. Owe jury przyznało Kapustce 3 punkty stawiając go tym samym ponad klubowym kolegą Luquinhasem oraz resztą nominowanych tj.:Felicio Brown Forbes’em, Maciejem Sadlokiem Ivanem Lopezem, Rafałem Janickim, Dusanem Kuciakiem, Łukaszem Trałką, Tiago Alvesem i Flavio Paixao.

Tytuł Piłkarza Miesiąca w obecnych rozgrywkach zdobywali:

Luty 2021 – Bartosz Kapustka (Legia Warszawa)

Grudzień 2020 – Jakub Świerczok (Piast Gliwice)

Listopad 2020 – Jakub Świerczok (Piast Gliwice)

Październik 2020 – Ivan Lopez (Raków Częstochowa)

Wrzesień 2020 – Bartosz Nowak (Górnik Zabrze)

Sierpień 2020 – Jesus Jimenez (Górnik Zabrze)

***

Powrót Bartosza Kapustki do Polski rodził wiele pytań wśród kibiców, dla których zawodnik przez lata, zniknął z piłkarskich radarów. Rzeczywiście początki w Legii miał trudne, nie zawsze łapał się do składu, jednakże konsekwentnie wprowadzany w rytm meczowy przez dobrze znanego sobie trenera Michniewicza, zaczyna wracać do dyspozycji jaką prezentował przed pięcioma laty. Widać, że mimo niewielu rozegranych spotkań treningi z zawodnikami na co dzień rywalizującymi w najlepszej angielskiej lidze, przyniosły skutek. Z takim doświadczeniem z zachodu pewne było, że na tle naszej rodzimej ligi, zawodnik w końcu zacznie brylować. Wypadkową dobrych występów w Legii stało się powołanie do szerokiej kadry reprezentacji Polski, w której skrzydłowy wystąpił już 14 razy. Na dobrą dyspozycję Bartka liczą nie tylko kibice Legii, ale wszyscy, którzy trzymają kciuki za naszą reprezentację, aby ponownie mógł cieszyć nasze oczy rajdami na skrzydle. Gratulujemy fantastycznego miesiąca i liczymy na równie dobrą resztę sezonu i być może powołanie do wąskiej kadry trenera Sousy na czerwcowe zgrupowanie poprzedzające Euro.

 

Fot: Mateusz Kostrzowa (legia.com)

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Niekumate info