Obserwuj nas

Lech Poznań

Problem z „gwiazdkami” na drzwiach w Lechu

Lech Poznań od dłuższego czasu jest na cenzurowanym u swoich kibiców. Wyniki sportowe nie mogą zadowalać, a jakby tego było mało, klub ze stolicy Wielkopolski notuje wpadkę za wpadką. Tym razem ożywiona dyskusja dotyczy… gwiazdek na drzwiach.

Jedna scena skradła show

Kolejorz na swoich stronach internetowych opublikował filmik zatytułowany „Kiero na podsłuchu”. Wideo miało na celu pokazać to, jak w wirze codziennej pracy wygląda i zachowuje się kierownik Lecha Poznań – Mariusz Skrzypczak. Sam pomysł został odebrany przez kibiców w bardzo ciepły sposób. Była to pierwsza tego typu produkcja ze strony poznańskiego klubu. I w zasadzie na tym można byłoby zakończyć opisywanie tego filmiku, gdyby nie jeden mały szkopuł, który wywołał prawdziwą burzę.

Otóż w pewnym momencie, gdy Mariusz Skrzypczak przechodzi obok drzwi działu skautingu, na tychże drzwiach widnieje kartka z ośmioma gwiazdkami, które w naszym kraju interpretowane są w wiadomy sposób. Wojna ideologiczno-polityczna nad Wisłą trwa w najlepsze. W ostatnich godzinach taką wojną objęty został nawet Robert Lewandowski, który odebrał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy państwowe odznaczenie. Zostawiając jednak z boku najlepszego piłkarza świata, wróćmy do Lecha Poznań i jego gwiazdek. Mam nieodparte wrażenie, że wokół Kolejorza jest teraz zdecydowanie więcej poważniejszych problemów niż ***** ***.

Problemik w porównaniu do problemów

W Poznaniu chcąc nie chcąc, muszą tłumaczyć się z napisu, który dla jednych znaczy… wiadomo co. A dla drugich znaczy po prostu Żuraw Out. I mi osobiście bliżej jest do tej drugiej opcji, bo doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak dziś odbierana jest praca szkoleniowca Lecha. Głos w tej sprawie zabrał rzecznik poznańskiego zespołu, Maciej Henszel. Napisał on na Twitterze, że Lech Poznań nie angażuje się politycznie, a pracownicy klubu mają prawo mieć swoje zdanie.

Podsumowując, myślę, że owe gwiazdki są wyolbrzymionym problemem. Oczywiście, samo ich naklejenie może jest niefortunne, ale jak już wspomniałem wyżej – Lech Poznań ma dziś poważniejsze problemy. Słabe wyniki sportowe, brak pomysłu na pobudzenie piłkarzy i lawirowanie pomiędzy zwolnieniem lub pozostawieniem Dariusza Żurawia na stanowisku. To są palące kwestie, które powinny interesować wszystkich związanych z Kolejorzem.

 

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Koszmarne urodziny | WATCH EKSTRAKLASA

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Lech Poznań