Connect with us

Legia Warszawa

Michniewicz trenerem marca

Nagroda Trenera Miesiąca, po raz drugi w tym sezonie, powędrowała do stolicy. W marcu na boiskach PKO BP Ekstraklasy błyszczał jeden zespół – Legia Warszawa. Nie dziwi więc fakt, że to szkoleniowiec właśnie tej drużyny został doceniony za swoją pracę w wspomnianym miesiącu. 

Znakomity okres

W lidze rok 2021 jest dla Legii wybitnie udany. W  PKO BP Ekstraklasie Legioniści wyraźnie dominują, nie dając w zasadzie żadnych szans kolejnym rywalom. Natomiast w samym marcu podopieczni Michniewicza rozegrali trzy ligowe spotkania. Warszawianie jako jedyni zdołali zdobyć komplet punktów. Bilans bramkowy? Również najlepszy – 8:2. Jeżeli wcześniej ktoś narzekał, że styl drużyny ze stolicy nie jest do końca przekonujący, to wydaje się, że podobnej okazji do kręcenia nosem może już nie mieć. Legia zaczyna wyglądać coraz lepiej, prezentując kibicom, ładny dla oka, ofensywny styl. Próbkę możliwości Wojskowych mogliśmy zaobserwować przede wszystkim w Lubinie, gdzie z łatwością rozprawili się z miejscowym Zagłębiem. Trzy trafienia Pekharta w 19 minut i sędzia mógł tak naprawdę wysłać obie ekipy do szatni. Czeski napastnik postanowił urządzić sobie trening strzelecki, dokładając czwartego gola po przerwie. Cały zespół wyglądał, jak dobrze funkcjonująca maszyna. Goście stłamsili wręcz lubinian, którzy gubili się nawet w najprostszych sytuacjach.

Michniewicz po raz drugi

Wyboru najlepszego trenera marca tradycyjnie dokonali szkoleniowcy szesnastu klubów PKO BP Ekstraklasy. Czesław Michniewicz okazał się tym razem bezkonkurencyjny, zdobywając aż dziewięć głosów. Zostawił w pokonanym polu Piotra Tworka oraz Waldemara Fornalika. Pierwszego z nich wskazano trzykrotnie, a drugi został wybrany przez dwóch trenerów. Nagroda już drugi raz w bieżącym sezonie powędrowała w ręce Czesława Michniewicza. Wcześniej wygrywał w listopadzie 2020 roku. W ten sposób stał się dwunastym szkoleniowcem, który został wyróżniony więcej niż jednym tytułem Trenera Miesiąca.

Tytuł Trenera Miesiąca w obecnych rozgrywkach zdobywali następujący szkoleniowcy:

Marzec 2021 – Czesław Michniewicz (Legia Warszawa)

Luty 2021 – Piotr Tworek (Warta Poznań)

Grudzień 2020 – Kosta Runjaic (Pogoń Sczecin)

Listopad 2020 – Czesław Michniewicz (Legia Warszawa)

Październik 2020 – Marek Papszun (Raków Częstochowa)

Wrzesień 2020 – Marcin Brosz (Górnik Zabrze)

Sierpień 2020 – Marcin Brosz (Górnik Zabrze)

Nie ulega wątpliwości, że Czesław Michniewicz wygrał w plebiscycie Trenera Miesiąca zasłużenie. Tak, jak nie ulega również wątpliwości to, że Legia kolejny raz zostanie mistrzem Polski. Przed Warszawiakami został rozłożony czerwony dywan i nic nie wskazuje na to, że Wojskowi potkną się na równej nawierzchni. W grze Legionistów widoczna jest ręka Michniewicza. Jego drużyna, jak przystało na pretendenta do tytułu, potrafi nie tylko wygrywać, ale i grać w taki sposób, że kibic nie musi zaraz po ostatnim gwizdku sędziego, udawać się do okulisty. Ciekawe akcje, sporo sytuacji pod bramką rywali oraz znakomicie funkcjonujące wahadła – to pierwsze skojarzenia dotyczące Legii, które przychodzą mi na myśl. Na szczególną uwagę zasługuje świetna postawa Mladenovicia, który ma bardzo duży wkład w ofensywne poczynania swojej drużyny.

Wydaje się, że obecnie największym problemem Michniewicza jest organizacja gry defensywnej. Obrona wyglądała dość kiepsko zwłaszcza w starciach z Wartą Poznań, czy też płocką Wisłą. Moim zdaniem ostatnie ligowe kolejki powinny być poświęcone właśnie temu elementowi gry, po to, aby ze spokojną głową przystąpić do walki w Europie. Jeżeli i ten aspekt uda się poprawić, to Legia będzie miała wszystko, aby nie skompromitować się w lato…

Fot. Mateusz Kostrzewa/legia.com

⚽️

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Legia Warszawa