Obserwuj nas

Transfery

Wieczór newsów – Brosz odchodzi, Urban przychodzi

Kontynuujemy nasz przegląd newsów transferowych z polskiej piłki ligowej. Czas przedstawić co działo się w gabinetach ekstraklasy i nie tylko od poniedziałku. Serdecznie zapraszam do lektury. 

Zmiany w Zabrzu

Marcin Brosz przestaje być trenerem Górnika Zabrze. Trener pracował tam od czerwca 2016, na początek wprowadził zespół z powrotem do ekstraklasy, następnie jako beniaminek awansował do europejskich pucharów, znaczy eliminacji. Trener Brosz był znany z tego, że wprowadzał do zespołu wielu młodych graczy, choć w następnych sezonach bywało z tym różnie. Władze klubu uznały, że czas na zmiany.

Nowym trenerem Górnika został Jan Urban. Jest to ciekawy wybór, bo Urban już trochę wypadł z karuzeli trenerskiej. Ostatnio prowadził Śląsk Wrocław i został zwolniony w lutym 2018, czyli minęło już trzy lata. Jan Urban to jednak dobry specjalista jak na polskie warunki. Był w przeszłości piłkarzem Górnika, wiec dobrze zna ten klimat. Trzeba  pamiętać, ze Urban jako trener Legii umiał prowadzać młodych piłkarzy do pierwszego składu. W pierwszej kadencji był to między innymi Borysiuk a za drugim razem Łukasik czy Furman. Na pewno Zabrzu oczekują tego samego.

Na pewno znowu w Zabrzu będzie trzeba budować zespół od nowa. Jiménez i Janža mają oferty z Lecha i nie tylko, Wiśniewski i Chudy mają ciekawe oferty zagraniczne. Na pewno kilku ważnych graczy opuści Zabrze. Przed Janem Urbanem dużo pracy.

Co w tym Lechu???

Maciej Skorża chce szybko dokonać transferów, ale na razie nic się nie udało. Podobno oferty za graczy z Górnika są za niskie. Plach wybierze najpewniej pieniądze w Moskwie niż granie w Poznaniu. Marcin Kamiński nie wróci, bo został piłkarzem Schalke. Na razie z wypożyczeń wrócili João Amaral, Đorđe Crnomarković i Karlo Muhar, nie wiadomo, jednak czy któryś z nich zostanie. Na razie priorytetem jest znalezienie lewego obrońcy, w mediach padają różne zagraniczne nazwiska, które dużo nie mówią kibicom ekstraklasy. Nie ma nowych piłkarzy, ale jest nowy asystent trenera. Został nim Wojciech Makowski, który wcześniej pracował w Rakowie.

Długi kontrakt obrońcy

Zoran Arsenić zostaje w Częstochowie. Raków zdecydował się wykupić Chorwata z Jagiellonii i podpisali z nim kontrakt aż na piec lat. Jest zaskakujące, ponieważ on wcale nie był pierwszym wyborem. Wiadomo, jednak że odchodzą Piątkowski i Jach, możliwe, że trener Papszun na Chorwacie chce oprzeć defensywę Rakowa. Zobaczymy jak to wyjdzie, bo Arsenić na pewno ma potencjał, ale długość kontraktu szokuje.

Porządki w Mielcu

Stal najpierw przedłużyła kontrakt z Włodzimierzem Gąsiorem, a teraz zaczynają czyścić szatnię. Wojciech Błyszko i Damian Pawłowski odchodzą z zespołu. Byli to piłkarze wypożyczeniu, którzy nie odgrywali żadnej ważnej roli w zespole. Zostaje Damian Primel, który był rezerwowym bramkarzem, ale najwyraźniej pasuje mu ta, rola dlatego zostaje, pewnie dla atmosfery w szatni. 

Znowu będą zmiany

Robert Kasperczyk nie będzie dłużej trenerem Podbeskidzia. Wraz ze spadkiem władze klubu uznały, że kontrakt nie będzie przedłużony. No w Bielsku pewnie znowu rewolucja kadrowa, a może znowu we władzach klubu. Tam ewidentnie brakuje stabilizacji. Już po pierwszym spadku tak było, najwyraźniej drugi spadek nic nie nauczył.

Fot. Rafał Samsel

Pasjonat polskiej piłki

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Transfery