Connect with us

Transfery

Wieczór newsów – Brosz odchodzi, Urban przychodzi

Kontynuujemy nasz przegląd newsów transferowych z polskiej piłki ligowej. Czas przedstawić co działo się w gabinetach ekstraklasy i nie tylko od poniedziałku. Serdecznie zapraszam do lektury. 

Zmiany w Zabrzu

Marcin Brosz przestaje być trenerem Górnika Zabrze. Trener pracował tam od czerwca 2016, na początek wprowadził zespół z powrotem do ekstraklasy, następnie jako beniaminek awansował do europejskich pucharów, znaczy eliminacji. Trener Brosz był znany z tego, że wprowadzał do zespołu wielu młodych graczy, choć w następnych sezonach bywało z tym różnie. Władze klubu uznały, że czas na zmiany.

Nowym trenerem Górnika został Jan Urban. Jest to ciekawy wybór, bo Urban już trochę wypadł z karuzeli trenerskiej. Ostatnio prowadził Śląsk Wrocław i został zwolniony w lutym 2018, czyli minęło już trzy lata. Jan Urban to jednak dobry specjalista jak na polskie warunki. Był w przeszłości piłkarzem Górnika, wiec dobrze zna ten klimat. Trzeba  pamiętać, ze Urban jako trener Legii umiał prowadzać młodych piłkarzy do pierwszego składu. W pierwszej kadencji był to między innymi Borysiuk a za drugim razem Łukasik czy Furman. Na pewno Zabrzu oczekują tego samego.

Na pewno znowu w Zabrzu będzie trzeba budować zespół od nowa. Jiménez i Janža mają oferty z Lecha i nie tylko, Wiśniewski i Chudy mają ciekawe oferty zagraniczne. Na pewno kilku ważnych graczy opuści Zabrze. Przed Janem Urbanem dużo pracy.

Co w tym Lechu???

Maciej Skorża chce szybko dokonać transferów, ale na razie nic się nie udało. Podobno oferty za graczy z Górnika są za niskie. Plach wybierze najpewniej pieniądze w Moskwie niż granie w Poznaniu. Marcin Kamiński nie wróci, bo został piłkarzem Schalke. Na razie z wypożyczeń wrócili João Amaral, Đorđe Crnomarković i Karlo Muhar, nie wiadomo, jednak czy któryś z nich zostanie. Na razie priorytetem jest znalezienie lewego obrońcy, w mediach padają różne zagraniczne nazwiska, które dużo nie mówią kibicom ekstraklasy. Nie ma nowych piłkarzy, ale jest nowy asystent trenera. Został nim Wojciech Makowski, który wcześniej pracował w Rakowie.

Długi kontrakt obrońcy

Zoran Arsenić zostaje w Częstochowie. Raków zdecydował się wykupić Chorwata z Jagiellonii i podpisali z nim kontrakt aż na piec lat. Jest zaskakujące, ponieważ on wcale nie był pierwszym wyborem. Wiadomo, jednak że odchodzą Piątkowski i Jach, możliwe, że trener Papszun na Chorwacie chce oprzeć defensywę Rakowa. Zobaczymy jak to wyjdzie, bo Arsenić na pewno ma potencjał, ale długość kontraktu szokuje.

Porządki w Mielcu

Stal najpierw przedłużyła kontrakt z Włodzimierzem Gąsiorem, a teraz zaczynają czyścić szatnię. Wojciech Błyszko i Damian Pawłowski odchodzą z zespołu. Byli to piłkarze wypożyczeniu, którzy nie odgrywali żadnej ważnej roli w zespole. Zostaje Damian Primel, który był rezerwowym bramkarzem, ale najwyraźniej pasuje mu ta, rola dlatego zostaje, pewnie dla atmosfery w szatni. 

Znowu będą zmiany

Robert Kasperczyk nie będzie dłużej trenerem Podbeskidzia. Wraz ze spadkiem władze klubu uznały, że kontrakt nie będzie przedłużony. No w Bielsku pewnie znowu rewolucja kadrowa, a może znowu we władzach klubu. Tam ewidentnie brakuje stabilizacji. Już po pierwszym spadku tak było, najwyraźniej drugi spadek nic nie nauczył.

Fot. Rafał Samsel

Pasjonat polskiej piłki

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Transfery