Obserwuj nas

Transfery

Wieczór newsów – Trenerskie ruchy i przetasowania

Czas na podsumowanie transferów w dniach 14 i 15 czerwca. Tych dnia dość dużo działo się na ławkach trenerskich. Były zmiany trenerów, oraz wzmocnienia w sztabach. Nie zabrakło też informacji o zawodnikach, zapraszam.

Raków nadal zmienia sztab

Nie tylko skład Rakowa się zmienia, ale też jego sztab szkoleniowy. Dawid Szwarga został nowym asystentem trenera. Pracował wcześniej w GKS Katowice i ma dopiero 30 lat, więc warto będzie się przyjrzeć jego pracy. Łukasz Becella został szefem działu analiz. Pracował już w kilku klubach a ostatnio w Lechu. Ponadto nowym trenerem bramkarzy został Jarosław Tkocz, który pierwszy raz od dłuższego czasu nie będzie współpracował z Adamem Nawałka czy Bogdanem Zającem. Wcześniej sztab Rakowa wzmocnił Dariusz Skrzypczak.

Powrót po latach

Marcin Cabaj po latach wraca do Cracovii, jednak tym razem nie jako zawodnik. Został trenerem bramkarzy zespołu Pasów. To chyba dopiero początek zmian w sztabie trenerskim Cracovii.

Z Warty do Legii

Maik Nawrocki ponownie został wypożyczony do ekstraklasy, tym razem trafił do Legii. Było wiadomo, że Warta nie przedłuży wypożyczenia, jednak to, że trafia do mistrza Polski budzi duże zaskoczenie. Najwyraźniej trener Michniewicz coś w nim widzi.

Bartoszek chce wychować kolejnego trenera

U boku Macieja Bartoszka w Koronie Kielce Maciej Kuzera nauczył się fachu trenera, teraz to samo chce zrobić Dariusz Pietrasiak. Mistrz Polski ze Śląskiem Wrocław, skończył karierę i teraz chce być trenerem. Maciej Bartoszek zwykle nieoczywiście dopiera sobie asystentów i to samo robi w Płocku.

Bramkarskie melodię przyszłości

Krzysztof Bąkowski zostaje w Lechu Poznań a, Kamil Broda zostaje w Wiśle Kraków. Obaj bramkarze są bardzo młodzi i na razie nie zadebiutowali w pierwszych zespołach swoich drużyn. Grają na razie jedynie w rezerwach. Widać, jednak że kluby będą chcieli w przyszłości na ich postawić.

Zmiany w Mielcu

W Stali Mielec robią porządki w szatni, ale będą, też zmiany w sztabie trenerskim. Bogusław Wyparło, który był, trenerem bramkarzy odchodzi.

Nowy trener i odejście kapitana

Piotr Jawny został ogłoszonym nowym trenerem Podbeskidzia Bielsko-Biała. Trener Jawny w zeszłym sezonie robił świetną robotę z rezerwami Śląska Wrocław, które w 2 lidze walczyły o baraże. Zobaczymy jak, poradzi sobie w zespole, którym celem będzie powrót do ekstraklasy. Jego asystentem będzie Marcin Dymkowski. Z zespołu Górali odchodzi, jednak kapitan kontrakt Filipa Modelskiego został rozwiązany i nikt nie wie w sumie dlaczego. No cóż w Podbeskidziu jak zwykle ciągłe zmiany.

Trener musiał odejść

Jarosław Skrobacz wraz z końcem sezonu, przestaje być trenerem Miedzi Legnicy.  Można było się tego spodziewać, ponieważ Miedź nie załapała się nawet do baraży, a mieli walczyć o awans. W Legnicy szykują się duże zmiany.

Przegląd 1 ligi

Patryk Bryła został nowym zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec. Pozyskali tego, pomocnika z Chrobry Głogów.  W Głowie szykuje się, natomiast prawdziwa rewolucja kadrowa. Odchodzą Maksymilian Banaszewski, Patryk Bryła, Kamil Juraszek, Damian Kowalczyk, Kacper Bieszczad, Nikodem Niski, Paweł Oleksy i Przemysław Stolc. Kontrakty tam przedłużyli Michał Ilków-Gołąb i Michał Michalec. Kameruńczyk Armand Ella opuszcza Sandecję a Marcin Stefanik po latach opuszcza Puszcze Niepołomice. W Resovii też będą duże zmiany odchodzą Adrian Dziubiński, Wojciech Daniel, Karol Dybowski, Szymon Feret, Mateusz Geniec, Nemanja Marković, Kamil Radulj i Kamil Słaby. Po zakończeniu wypożyczeń z Resovii odchodzą także Jakub Wróbel i Przemysław Zdybowicz.

Dużo dzieje się, też w drugoligowej Stali Rzeszów, gdzie odchodzą Grzegorzem Goncerzem i Krystianem Pieczarą. Ciekawe jest to, ze Jarosław Fojut został dyrektorem sportowym Stali.

 

Pasjonat polskiej piłki

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Transfery