Connect with us

Transfery

Wieczór newsów – Nuda jak w polskim kinie

Czwartek i piątek właściwie nic się nie działo w transferach i właściwie nie ma o czym pisać. Mimo wszystko zapraszam na nowy wieczór newsów. 

Sezon coraz bliżej

Już 23 lipca zaczyna się nowy sezon a, rynku transferowym naprawdę niewiele się dzieje. Był moment głośnych powrotów, ale teraz za bardzo nic się nie dzieje a, wydawało się, że wiele zespół czeka, przebudowa a tego nie ma. No wielkich transferów Lecha też nie ma.

Niewypał opuszcza Wisłę

Fatos Bećiraj opuszcza Wisłę Kraków rok przed wygaśnięciem kontraktu. Napastnik z Czarnogóry kompletnie się nie sprawdził i Wisła postanowiła się go pozbyć i grać swoimi nowymi graczami.

Dalsze przedłużenia w Łęcznej

Górnik Łęczna przedłuża kontrakty kolejnych ważnych graczy. W zespole beniaminka zostają Leândro, Tomasz Midzierski i Tomasz Tymosiak. Dwaj pierwsi razem z Baranowskim i Gostomskim (który wcześniej przedłużyli kontrakty) byli filarami obrony zespołu z Łęcznej. Wychodzi na, że Górnik w elicie da szansę praktycznie tym samym piłkarzom, którzy zrobili awans. Oczywiście robią, też ciekawe transfery wzmacnia ich Janusz Gol (więcej o tym tu: https://watch-esa.pl/2021/07/10/janusz-gol-w-gorniku-leczna/). Mówi się, też o byłym graczu Lecha Poznań Abdul Aziz Tettehu. Zobaczymy co, z tego wyjdzie.

Nowy młodzieżowiec w Mielcu

Eryk Galara został nowym piłkarzem Stali Mielec. Pomocnik ostatni sezon grał w 3 lidze i ma status młodzieżowca, co jest pewnie głównym powodem jego transferu. Dariusz Fabianowicz został asystentem trenera. O nowym  trenerze Stali Mielec w osobnym tekście. Stal pozystała, też młodego Wiktora Kłosa ze Stali Rzeszów.

Przegląd 1. ligi

Dawid Wolny i Bułgar Swetosław Dikow zostali nowymi graczami Sandecji Nowy Sącz. Górnik Polkowice po awansie zatrzymuje swojego najlepszego strzelca Eryka Sobków, natomiast tracą swojego najlepszego obrońcę Macieja Kowalski-Haberek  na rzecz Podbeskidzia. Natomiast do beniaminka 1 ligi z wypożyczenia wraca bramkarz Marcin Furtak. Maksymilian Banaszewski zamienia Chrobrego Głogów na Zagłębie Sosnowiec. Stomil wypożycza z Wisły Płock Aleksandra Pawlaka. Michał Bojdys i Mateusz Słodowy przedłużyły swoje kontrakty w Jastrzębiu.

Głośne nazwiska w Stali Rzeszów

Stal Rzeszów ma bogatego właściciela, ale od dwóch sezonów nie mogą awansować do 1 ligi. Nie zmieniają, jednak swojego celu. Jarosław Fojut jako dyrektor sportowy (tak naprawdę), ostatnie dni ogłosił kilka ciekawych nazwisk.  Nowymi piłkarzami Stali zostali między innymi Paweł Oleksy i Bartłomiej Poczobut. Najgłośniejszy transfer to, jednak Andreja Prokić, który wraca do  Rzeszowa po 10 latach. Tam zaczął grę w Polsce i pewnie tu skończy. O takich transferach to Resovia może pomarzyć.

Pasjonat polskiej piłki

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Transfery