Obserwuj nas

Górnik Łęczna

Dwa nowe transfery Górnika Łęczna

Michał Król i Bartosz Rymaniak to dwa kolejne wzmocnienia Górnika Łęczna. Zarówno Król, jak i Rymaniak występują w linii defensywnej.

Młodość i doświadczenie

Król to 21-letni prawy obrońca. W poprzednim sezonie reprezentował barwy Motoru Lublin. Na poziomie  II ligi rozegrał 33 mecze, zaliczając dwie asysty. Obrońca jest bardzo związany z Lubelszczyzną. Jest wychowankiem Granitu Bychawa. Później grał w juniorach Motoru Lublin i Legii Warszawa. Rozegrał również jedno spotkanie w rezerwach stołecznego klubu. Ponadto grał również w Wiśle Puławy i Wigrach Suwałki. 21-latek w przeszłości rozegrał również cztery spotkania w reprezentacji Polski u-17. Do Górnika trafił na zasadzie rocznego wypożyczenia z lubelskiego Motoru. W nadchodzącym sezonie Ekstraklasy Król nadal będzie miał status młodzieżowca.

https://twitter.com/zielono_czarni/status/1415257262927589376?s=20

Rymaniak jest postacią dobrze znaną na boiskach Ekstraklasy. Dość powiedzieć, że na najwyższym szczeblu rozegrał 281 spotkań. W poprzednich dwóch sezonach reprezentował barwy Piasta Gliwice. W minionym sezonie na boisku pojawił się 13 razy. Ponadto w przeszłości grał w Zagłębiu Lubin, Cracovii i Koronie Kielce. Rymaniak ma za sobą również jedno spotkanie w reprezentacji Polski. Nominalną pozycją 31-latka jest prawa obrona, ale może grać również na środku defensywy.

https://twitter.com/zielono_czarni/status/1415345569648762884?s=20

Wzmacniają defensywę

Król i Rymaniak to kolejni, po Kryspinie Szcześniaku i Danielu Dziwnielu, obrońcy, którzy zasilili tego lata szeregi beniaminka. To pokazuje, że Górnik wzmacnia, i tak nieźle funkcjonującą w 1 lidze, defensywę. W defensywie Zielono-Czarnych robi się lekki tłok, zwłaszcza na prawej obronie. Oprócz Rymaniaka i Króla na tej pozycji występują też Maciej Orłowski i Gabriel Matei. Trudno wskazać, który z tych zawodników wyjdzie w podstawowym składzie w pierwszej kolejce Ekstraklasy. Wydaje się, że najmniejsze szanse na pierwszy skład ma Orłowski, który pod koniec poprzedniego sezonu stracił miejsce w pierwszej jedenastce i nie był nawet drugim wyborem na tej pozycji. Za Królem przemawia status młodzieżowca. Rymaniak i Matei to doświadczeni zawodnicy, co może być ich zaletą. Na pewno co najmniej jeden prawy obrońca zostanie oddelegowany do czwartoligowych rezerw.

Pierwszy mecz w sezonie 2021/22 Górnik rozegra 24 lipca o godzinie 15:00. Duma Lubelszczyzny na własnym boisku podejmie Cracovię.

Pasjonat polskiego sportu, zwłaszcza piłkarskiej Ekstraklasy.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Górnik Łęczna