Obserwuj nas

Lech Poznań

Czy Dawid Kownacki odnajdzie się w Werderze Brema? Odpowiada Kamil Kania.

Dawid Kownacki ma za sobą bardzo udany sezon. W 34 meczach dla Fortuny Dusseldorf zdobył 14 bramek i zaliczył 10 asyst. Wraz z końcem obecnej kampanii Polakowi wygasał kontrakt, więc można było się spodziewać, że sięgnie po niego jakaś drużyna z Bundesligi. Tak też się stało i 22. maja Werder Brema ogłosił jego przyjście. Czy wychowanek Lecha Poznań odnajdzie się w zespole Ole Wernera? Jaką rolę będzie odgrywał Polak? Na te pytania i nie tylko znajdziecie odpowiedzi w mojej rozmowie z Kamilem Kanią, komentatorem Viaplay.

Adam Kowalewicz: Jakimi aspektami gry Kownacki szczególnie zaimponował Panu podczas swojego drugiego pobytu w Dusseldorfie? Co dołożył do swojej gry Polak?

Kamil Kania: Imponowało mi, że chciał być i był napastnikiem rozgrywającym. Bardzo często schodził niżej, by pomóc partnerom z drużyny, nierzadko ustępując im także głównych ról w danej akcji. Dzięki temu – obok bardzo solidnego dorobku 12 bramek – ma też dziewięć asyst.

Jak Pan myśli – Kownacki przychodzi w miejsce Marvina Dukscha (sporo się mówi o jego odejściu), czy jako zawodnik do rotacji?

KK: Wydaje się, że nie ma szans, by Werder zatrzymał wspaniały duet brzydkich ptaków w postaci Dukscha i Fullkruga. Kownacki mógłby wejść w buty tego pierwszego i stworzyć całkiem ciekawą parę z najlepszym strzelcem tego sezonu Bundesligi.

Jaki styl preferuje szkoleniowiec 4-krotnego mistrza Niemiec – Ole Werner i czy Kownacki pasuje do takiej gry?

Werder Wernera gra trójką środkowych obrońców i duetem napastników. Transfer Kownackiego z pewnością pozwoli utrzymać to ustawienie. Polak trafia do drużyny, która gra otwartą piłkę, za co potrafi zapłacić wysoką cenę, jak z Bayernem, ale i zaskoczyć największych. Bremeńczycy jako jedyni wygrali przecież w Dortmundzie. Grają widowisko, to zdecydowanie jeden z przyjemniejszych do oglądania zespołów w lidze.

Na koniec: czy po udanym okresie w Werderze jest szansa, żeby po „Kownasia” sięgnął któryś z niemieckich klubów, grających w europejskich pucharach?

Myślę, że tak. Dawid ma 26 lat, jeśli potwierdzi w najbliższym sezonie jakość na poziomie Bundesligi, kluby mocniejsze niż Werder z pewnością będą monitorować jego sytuację.

Pasjonat polskiej piłki nożnej, fan talentu Michała Skórasia.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Lech Poznań