Obserwuj nas

Lech Poznań

Prezentacja Lecha Poznań 2016/2017

W niedzielne popołudnie równo o 15:00 rozpoczęła się oficjalna prezentacja Lecha Poznań tuż przed startem rozgrywek 2016/2017. Podczas eventu zgromadzeni kibice mogli wysłuchać kilku utworów Pięć Dwa, zaprezentowano nową koszulkę meczową oraz przedstawiono skład zespołu na zbliżający się sezon.

Kto z kibiców Lecha nie był na prezentacji, może żałować. Dopisała pogoda, sprzyjał również idealny termin wybrany przez organizatorów. Czy było nudno? Zdecydowanie nie, co mnie osobiście zdziwiło, ponieważ spodziewałem się dosyć nudnego, formalnego spotkania. Wiecie, takiego, które z zasady musi się odbyć i po sprawie.

O 15:00 wystartował występ Pięć Dwa – grupy pochodzącej z poznańskiego Dębca, lecz ich raczej szerszej publice nie trzeba przedstawiać. „Dopóki jestem”, „Konfrontacje”, „ZłoTo” czy „To my Polacy” to jedne z utworów, których można było wysłuchać. Wstęp do wisienki na torcie, jaką miała być prezentacja, świetny.

Następnie przyszedł czas na przedstawienie zespołu, poprzedzone krótką mową prezesa „Kolejorza” Karola Klimczaka. Część zgromadzonych powitała go gwizdami, za co ten z uśmiechem na twarzy podziękował. Zapewne nie jeden w tym momencie strzeliłby focha, jednak są ludzie będący ponadto.

Czeka nas sezon walki i pełnego zaangażowania. Będziemy bić się o każdy metr boiska. Trzeba odbudować zaufanie kibiców. Mecz o Superpuchar pokazał, że może nie wszystko pod względem piłkarskim było idealne, lecz była walka, agresja i zaangażowanie. Mam nadzieję, że właśnie takiego Lecha będziemy oglądać w trakcie sezonu – powiedział Karol Klimczak.

Następnym etapem było zaprezentowanie nowej koszulki i trzeba przyznać – jest ona świetna. Pod względem wizualnym Lech lepiej wybrać nie mógł. Bardziej spostrzegawczy mogli zapoznać się z nowym outfitem trochę wcześniej niż miało to miejsce na Placu Wolności. Wystarczyło wejść na stronę internetową sklepu klubowego. Nowe produkty Lecha Poznań, jak i nową koszulkę meczową, można nabyć na oficjalnej stronie sklepu „Kolejorza”: https://sklep.lechpoznan.pl/

Prezentacja video koszulki

[vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=zgBOK38MNRA” align=”center”]

Chwilę po zaprezentowaniu materiału video zgromadzonej publiczności na scenę wkroczył sztab medyczny, szkoleniowy, a następnie zespół lechitów, z małymi absencjami spowodowanymi problemami zdrowotnymi oraz urlopami po zakończonym Euro 2016. Zawodnicy opowiadali między innymi o przygotowaniach do sezonu oraz zbliżającym się starcie rozgrywek. Dodatkową atrakcją był materiał video, na którym mogliśmy zapoznać się z wiedzą piłkarzy na temat trenera Urbana.

Po prezentacji udało się chwilę porozmawiać z Kamilem Jóźwiakiem. O przygotowaniach przed sezonem, Superpucharze i nowych nabytkach Lecha Poznań.

Łukasz Rabiega: Jak podchodziliście do spotkania z Legią? Był to raczej luźny test przed startem ligi, czy jednak spotkanie o większą stawkę?

Kamil Jóźwiak: To spotkanie traktowaliśmy jak najbardziej serio. Jest to jedno z trzech trofeów, jakie można zdobyć w Polsce na najwyższym szczeblu. Chcieliśmy to spotkanie wygrać, wejść powoli jak najlepiej w sezon.

 

Paweł Klama: Macie za sobą udany okres przygotowawczy, można powiedzieć, że świetne dla Ciebie. Jak zapatrujecie się na początek sezonu jako zespół?

Kamil Jóźwiak: Sami od siebie oczekujemy wiele, tak samo, jak kibice. Nie ma żadnej taryfy ulgowej. Musimy wykonywać ciężką pracę w pełnym skupieniu. Wiadomo, że robiąc to dalej, będziemy kroczyć ku sukcesom.

 

Sebastian Jastrzębski: Jak w drużynie przyjęli się nowi zawodnicy?

Kamil Jóźwiak: Nie było problemów z aklimatyzacją i poznaniem reszty zespołu. Nowych piłkarzy przyjęliśmy ciepło. Wszyscy prezentują się dobrze, więc możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość.

 

Całość wydarzenia można ocenić jak najbardziej pozytywnie. Zadowoleni byli wszyscy. Dodatkową atrakcją był mały pokaz mody w wykonaniu „Kolejorz Girls” oraz zawodników pierwszego zespołu. Zaprezentowali oni nową kolekcję ciuchów klubowych. Trzeba przyznać, że część koszulek – ku zdziwieniu wielu – męskich prezentowała się bardzo solidnie.

 

Skład Lecha Poznań w sezonie 2016/2017 (na tę chwilę):

Bramkarze: Jasmin Burić, Matus Putnocky,

Obrońcy: Robert Gumny, Lasse Nielsen, Tomasz Kędziora, Tamas Kadar, Dariusz Dudka, Kebba Ceesay, Paulus Arajuuri, Maciej Wilusz, Jan Bednarek,

Pomocnicy: Łukasz Trałka, Karol Linetty, Szymon Pawłowski, Darko Jevtić, Maciej Gajos, Maciej Makuszewski, Dariusz Formella, Kamil Jóźwiak, Abdul Aziz Tetteh, Radosław Majewski,

Napastnicy: Marcin Robak, Nicki Bille Nielsen, Dawid Kownacki.

 

Sztab szkoleniowy:

Trener: Jan Urban,

Asystent trenera: Mirosław Kmieć, Kibu Vucina,

Trener bramkarzy: Andrzej Dawidziuk,

Trener przygotowania fizycznego: Andrzej Kasprzak, Cesar Manuel Sanjuan Szklarz,

Analityk: Jacek Terpiłowski, Marcin Wróbel,

Kierownik drużyny: Mariusz Skrzypczak,

Fizjoterapeuta: Marcin Lis, Maciej Łopatka, Maciej Smuniewski,

Lekarz klubowy: Paweł Cybulski, Krzysztof Pawlaczyk.

[vc_row][vc_column][vc_gallery type=”flexslider_slide” interval=”3″ images=”9755,9756,9757,9758,9759,9760,9761,9762,9764,9765,9766,9767,9768,9769,9770,9771,9772,9773,9774,9775,9778,9779,9780,9781,9782,9783,9784,9785,9786,9787,9788″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row]

 

Hobby pismak, miłośnik angielskiej piłki, archeolog historii, krnąbrny brodacz, pracoholik. Prywatnie kibic Manchesteru United i Lecha Poznań. Piszę dla: @retro_magazyn, @watch_esa i @ManUtd_PL. M: klama.mufc92@gmail.com.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Lech Poznań