Obserwuj nas

Górnik Łęczna

Kolejne transfery Górnika Łęczna

W trwającym okienku transferowym z zespołem Górnika Łęczna pożegnało się aż 4 środkowych obrońców. Z podstawowego składu wypadł Tomislav Bozić, który występował w parze z Radosławem Pruchnikiem. Bozić zamienił zespół zielono-czarnych na tegorocznego beniaminka – Wisłę Płock. Do Lecha Poznań wrócił wypożyczony na sezon Jan Bednarek. Lukáš Bielák szuka sobie klubu, a Marcin Kalkowski znalazł angaż w II-ligowym Gryfie Wejherowo.

W kadrze na przyszły sezon zostali doświadczony Maciej Szmatiuk, nominalny defensywny pomocnik Radosław Pruchnik i młody Łukasz Bogusławski, który jednak częściej występował na pozycji defensywnego pomocnika. Jest jeszcze powracający z wypożyczenia do Motoru Lublin, Marcin Świech. Gołym okiem widać, że formacja defensywna w środkowej strefie boiska wymaga wzmocnień.

Trener Andrzej Rybarski pozyskał dotychczas 4 zawodników, jednak żaden z zakontraktowanych piłkarzy nie jest stoperem. Są to bramkarz Wojciech Małecki, lewy obrońca Dariusz Jarecki, napastnik Piotr Grzelczak oraz na zasadzie wypożyczenia z Lecha Poznań – środkowy pomocnik Szymon Drewniak.

Wzmocnienie środkowej strefy

Pierwszego transferu w najbliższym czasie możemy spodziewać się już dziś. Bowiem skład Górnika Łęczna zasili 22-letni środkowy obrońca Aleksander Komor, dotychczas występujący w Motorze Lublin. Komor zaliczył 57 występów w Motorze, wpisując się 5 razy na listę strzelców. Wcześniej był zawodnikiem Ruchu Chorzów, jednak grał tylko w III-ligowych rezerwach.

Kolejnym zawodnikiem do środka pola ma być Dragomir Vukobratović. To 28-letni Serb, występujący jako defensywny pomocnik, dotychczas w OFK Belgrad. Ostatnio zawodnik był testowany w meczu przeciwko Pogoni Siedlce. Ciekawostką jest, że Vukobratović w żadnym klubie nie pozostał dłużej niż rok. Górnik Łęczna to jego już 13. pracodawca.

Górnik Łęczna swój pierwszy mecz w nowym sezonie rozegra w sobotę 16 lipca o 15:30 na wyjeździe w Chorzowie. Przypominamy kibicom, że dostępny do pobrania jest terminarz Górnika Łęczna na komórkę. Wystarczy wejść w ten link i postępować zgodnie z instrukcjami.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Górnik Łęczna