Obserwuj nas

Lech Poznań

Lech Poznań prowadzi rozmowy z Ljubosławem Penewem

Ljubosław Mładenow Penew, tak brzmią pełne personalia bułgarskiego szkoleniowca, który według „Vitoshanews” prowadzi zaawansowane rozmowy z zarządem poznańskiego zespołu.

Wedle informacji podanych przez serwis, obie strony są bliskie finalizacji rozmów. Jedynym spornym aspektem są warunki finansowe, na jakich miałby pracować Penew przy Bułgarskiej. Blisko 50-letni szkoleniowiec obecnie nie jest związany z żadnym klubem bądź federacją piłkarską.

Na stanowisku szkoleniowym zadebiutował w 2008 roku, kiedy został asystentem Płamena Markova przy reprezentacji Bułgarii. W 2009 roku został szkoleniowcem CSKA Sofia, a stanowisko przejął od swojego wuja, Dimityra Penewa. Z tym zespołem zdobył wicemistrzostwo kraju. Rok później awansował wraz z klubem do fazy grupowej Ligi Europy.

W latach 2010-2011 prowadził Liteks Łowecz, z którym mistrzostwo Bułgarii oraz dotarł do półfinału pucharu krajowego. W tym samym okresie został trenerem roku w Bułgarii.

2 listopada 2011 roku otrzymał nominację na stanowisko selekcjonera kadry narodowej, z którą pożegnał się w 2014 roku, po tym, jak Bułgaria zremisowała z Maltą w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2016.

Obecnie przyszłość Jana Urbana w Lechu Poznań nie jest znana. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej szkoleniowiec przyznał, że nie rozmawiał jeszcze z zarządem klubu na swój temat po fatalnym początku sezonu LOTTO Ekstraklasy.

Hobby pismak, miłośnik angielskiej piłki, archeolog historii, krnąbrny brodacz, pracoholik. Prywatnie kibic Manchesteru United i Lecha Poznań. Piszę dla: @retro_magazyn, @watch_esa i @ManUtd_PL. M: klama.mufc92@gmail.com.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Lech Poznań