Obserwuj nas

Lech Poznań

Lukas Rotpuller na celowniku Lecha Poznań

Środkowy obrońca Lukas Rotpuller łączony jest z Lechem Poznań. Zawodnika bardzo chce Nenad Bjelica. Sprawa transferu obecnego zawodnika Austrii Wiedeń ma rozstrzygnąć się w ciągu najbliższych dni, jego kontrakt z austriackim klubem wygasa z końcem trwającego sezonu.

Co wiemy o zawodniku?

Austriak z chorwackimi korzeniami ma 26 lat i jest nominalnym środkowym obrońcą. Obecnie reprezentuje barwy Austrii Wiedeń. Jeśli kojarzycie szybko fakty, połączycie Lukasa Rotpullera z aktualnym trenerem Lecha Poznań. Nenad Bjelica był pierwszym trenerem Austrii Wiedeń w sezonie 2013/2014, właśnie wtedy spotkali się po raz pierwszy. Nie można jednak powiedzieć, że Chorwat był ulubieńcem aktualnego szkoleniowca Kolejorza. Zagrał u niego tylko 6 meczów, a w trzech z nich wchodził z ławki.

Jednak na tyle dobrze się poznali, że jak Bjelica został trenerem Spezii Calcio to chciał Lukas Rotpullera ściągnąć do Włoch, ostatecznie nic z tego nie wyszło.

Długowłosy waleczny obrońca

Sam zawodnik to praktycznie wychowanek Austrii Wiedeń. W pierwszym zespole gra od 2011 roku, z małym epizodem w SV Ried. W tym czasie rozegrał 142 mecze, strzelił 10 bramek i zaliczył 4 asysty. W Austrii to bardzo znany zawodnik, popularność swoją jednak zawdzięcza nie umiejętnościami piłkarskimi, a długimi włosami. Tak, to nie żart. Bardzo długie jasne włosy często na meczach nie są związane, czym na pewno przyciąga do siebie grupę fanek, no i jak widać popularność.

Gdybym miał porównać jego umiejętności do jakiegoś polskiego piłkarza, wskazałbym Kubę Rzeźniczaka. Lukas Rotpuller dużo daje z serducha, jest waleczny i ofiarny. Na pewno bardzo dobrze się ustawia, to doświadczony gracz środkowej formacji defensywnej. Nie można o nim powiedzieć, że to wybitnie wyszkolony technicznie zawodnik. Dzięki swojemu wzrostowi gra dobrze głową zarówno w defensywie jak i ofensywie. Zwykle przy stałych ofensywnych fragmentach gry czyha na górne piłki. Potrafi w zamieszaniu pod bramką przeciwnika znaleźć się w dobrym miejscu i wykończyć akcję bramką. Tak było w derbach z Rapidem Wiedeń, a także w Lidze Europy w meczu z Astrą Giurgiu. Sam zawodnik wśród kibiców wzbudza skrajne emocje. Jedni go kochają za postawę w trakcie meczu, inni nienawidzą za brak atutów technicznych.

[vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=JDRH0cGCKh0″ align=”center”]

Ile Lecha Poznań za niego zapłaci?

Lukas Rotpuller od lipca będzie wolnym zawodnikiem. Austria Wiedeń złożyła mu ofertę przedłużenia kontraktu, ale została odrzucona przez zawodnika. Jak sam stwierdził „oferta nie miała pewnych rzeczy, na których mu zależało”. Lukas wzbudzał zainteresowanie Panathinaikosu Ateny, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło i w tej chwili jest okazją dla Lecha Poznań. Co oczywiste zwolennikiem zatrudnienia środkowego obrońcy jest sam Nenad Bjelica.

[vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=RUuCtHB3ssI” align=”center”]

Czy Kolejorz spełni żądania piłkarza? Tego dowiemy się w ciągu najbliższych dni. Nie będzie to łatwe, bo rok temu zawodnik nie dogadał się z tureckim Osmanlisporem. Kolejorz będzie potrzebował środkowego obrońcy. Maciej Wilusz ma oferty z Rumunii, a Jan Bednarek liczy na dobre występy i promocję w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U21.

info: Janekx89
tekst: PabLo

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Lech Poznań