Obserwuj nas

Pismo Kibiców

Widzew po raz kolejny pobił rekord Polski!

Rewolucja w Krakowie

Dzisiejszy artykuł będzie poświęcony klubowi, który zapewne każdy z Was dobrze zna. Mowa o Widzewie Łódź, czterokrotnym mistrzu Polski i ostatniej drużynie z naszego kraju, poza Legią Warszawa sprzed dwóch lat, która wystąpiła na boiskach elitarnej Ligi Mistrzów. Widzewiacy po raz kolejny pokazali, że są prawdopodobnie najbardziej zagorzałą i oddaną grupą kibiców w kraju pobijając znów rekord Polski w liczbie sprzedanych karnetów!

Zacznijmy może od samego początku. Kiedy w marcu 2017 roku nowy stadion łódzkiego klubu został otwarty, fani Widzewa ustanowili nowy rekord Polski w sprzedanych karnetach. Wówczas klub zanotował 15310 sprzedanych wejściówek „stałych”. Ówczesny rekordzista – Lech Poznań sprzedał tych karnetów „tylko” 15056. Zauważmy jednak, że Kolejorz występuje w Ekstraklasie, a Widzew wówczas w trzeciej lidze (czwarty poziom rozgrywkowy w Polsce).

Kolejny rekord padł przed następnym sezonem. Mimo, że RTS nie awansował do drugiej ligi, choć oczekiwania były spore, to kibice nie odwrócili się od klubu i dalej pokazywali, że można na nich liczyć. Przed rozpoczynającą się kampanią 2017/2018 klub zanotował sprzedanych aż 15903 karnetów. Zdystansował wtedy inne drużyny. Piłkarska atmosfera w Łodzi była co raz bardziej zauważalna. Kibice chcieli wziąć na własne barki pomoc w odbudowie klubu i zrobili to, co najlepiej potrafią, kupili najwięcej karnetów i wspierali swoją ukochaną drużynę! Jak dla mnie sytuacja, jak na czwarty poziom rozgrywkowy w kraju, wręcz nieprawdopodobna.

***

16224 to po raz kolejny pobity rekord Polski i po raz kolejny pobity przez Widzew. Klub odnotował ten wynik w przerwie pomiędzy rundami, kiedy to rozpędzona „Czerwona Armia” walczyła o awans. Wówczas pełny okres przygotowawczy z drużyną przeprowadził legendarny Franciszek Smuda, który podpisał kontrakt z Widzewem 9 sierpnia 2017 roku, także oczekiwania w walce o awans były ogromne.

16 czerwca 2018 roku Widzew spłacił zaufanie i wsparcie fanów. Pokonał wówczas na wyjeździe drużynę Sokoła Ostróda 3:2 i przypieczętował tym samym swój awans do drugiej ligi, po kilkuletniej tułaczce na niższych szczeblach.

Awans ten pozwolił Widzewowi po raz kolejny ustanowić nowy rekord kraju i przebić swój poprzedni wynik. Od dnia 19 lipca 2018 roku ów rekord wynosi aż 16311 sprzedanych karnetów! To coś naprawdę niespotykanego, jeśli mówimy o klubach z niższych lig!

Wsparcie, jakie Widzew dostaje od swoich fanów, jest naprawdę ogromne i godne podziwu. Zawodnicy jak i sam klub muszą po raz kolejny podziękować kibicom za ich pomoc. Sami kibice najchętniej przyjęliby podziękowanie w postaci awansu do pierwszej ligi lub dobrego wyniku w Pucharze Polski, jednak jak sami dobrze wiemy – nawet w przypadku blamażu i pozostaniu w drugiej lidze na kolejny rok, kibice się nie odwrócą. Ba, pewnie nawet znowu przebiją swój rekord.

***

Ciekawostką wartą wspomnienia w tym artykule jest frekwencja z meczów ostatniego weekendu. Najwięcej kibiców przyszło na drugoligowy Widzew – aż 17431 osób, co daje 96% zapełnienia stadionu. W Zabrzu na meczu z Koroną pojawiło się 16683 osób, czyli 67% zapełnienia obiektu, a w Warszawie, gdzie na mecz z Legią przyjechało Zagłębie, przyszło zaledwie 12278 osób, co daje tylko 39% tego, co potrafi pomieścić stadion przy Łazienkowskiej.

Jest to dla mnie ewenement wręcz na skalę światową. Wyobrażacie sobie, aby w lidze hiszpańskiej, czy angielskiej, jakiś klub z trzeciej ligi pobił w sprzedaży wejściówek Manchester czy inny Liverpool? Albo żeby w weekend było więcej osób na Racingu Santander niż na Realu czy Barcelonie? Mamy do czynienia z czymś niezwykłym i należy to docenić. Widzew ma oddaną rzeszę kibiców i może na nich liczyć w każdej chwili. Wiadomo, że to zasłużony i utytułowany klub, więc kibice nie powinni się od niego odwracać. Ale na przykład taka Lechia Gdańsk, gdy tułała się po niższych ligach nie biła żadnych rekordów.

Najlepsze co Widzew może zrobić dla swoich sympatyków, to jak najszybciej dołączyć do Ekstraklasy. Chyba każdy czeka na pojedynki z Legią, Lechem lub Wisłą. Jedni z najlepszych kibiców w Polsce zasługują, aby ich klub grał w Ekstraklasie. Pewnie każdy na to czeka, tak jak na kolejne pobite przez ten klub rekordy w sprzedaży karnetów. Brawo Widzew, oby tak dalej!

Kliknij by skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Reklama

Musisz zobaczyć

Więcej z Pismo Kibiców