Obserwuj nas

Transfery

Wieczór newsów – Wielki powrót do Jagiellonii

Zapraszam na przegląd co, działo się w transferach w dniach 23-25 czerwca. 

Głośny powrót do Jagi

Stało się coś, czego nikt się nie spodziewał. Dani Quintana wraca do Białystoku. Hiszpan grał w naszej lidze w latach 2012-2015 i był wyróżniającą się postacią. Pytanie jak będzie teraz, bo ostatnio nie grał, na pewno Ireneusz Mamrot zrobi wszystko, aby Hiszpan odzyskał dawną formę, ale uważam, że nie ma co się nastawiać, że znowu będzie gwiazda ligi.

Kluczowy gracz zostaje

Tomasz Jodłowiec zostaje w Piaście na kolejny sezon. Waldemar Fornalik nie wyobraża sobie zespołu bez niego. Już od wielu lat jest absolutnie kluczową postacią w zespole i tak zostanie. Piasta natomiast opuszcza Sebastian Milewski.

Solidny środek pola

Damian Dąbrowski zostaje w Pogoni Szczecin. Pomocnik jeśli nie ma kontuzji jest bardzo ważnym elementem Portowców razem z Kamilem Drygasem tworzą bardzo solidny środek pomocy w ekstraklasie.

Fila rusza na podbój Francji

Kamil Fila opuszcza Lechię Gdański i rusza na podbój zagranicy. Podpisał czteroletni kontrakt z RC Strasbourg. Fila w ekstraklasie był wyróżniającym się zawodnikiem, zobaczmy jak, mu pójdzie za zachodzie.

Stal buduję się powoli

Stal Mielec po utrzymaniu w ekstraklasie powoli buduje się zespół na nowy sezon. Kontrakt przedłużył Maciej Urbańczyk, który był ważną postacią w środku pola Stali. Nowym trenerem bramkarzy został Kamil Beszczyński.

Co się dzieje w Łodzi?

Oba Łódzkie kluby zawiodły w zeszłym sezonie, teraz oba czeka przebudowa, żeby walczyć skutecznie o awans do ekstraklasy.  Arkadiusz Malarza ma zastąpić Marek Kozioł, który ostatni sezon bronił bramki Korony Kielce. Przyszli też dwaj nowi zawodnicy zagraniczni Hiszpan Javi Moreno i Bośniak Stipe Jurić. W ŁKS dość dużo jest zagranicznych zawodników, czy to się sprawdzi w 1 lidze to wątpię, ale zobaczymy.

W Widzewie tez się dużo dzieje. Jest nowy prezes i dyrektor sportowy. Na razie są tylko odejścia odchodzi na razie aż, 8 zawodników, tym głośnie nazwiska. W Widzewie nie zagrają już Łukasz Kosakiewicz, Mateusz Możdżeń i Bartłomiej Poczobut to te najgłośniejsze nazwiska, ponadto odchodzą Merveille Fundambu, Kacper Gach, Vjačeslavs Kudrjavcevs, Sebastian Rudol i Piotr Samiec-Talar.

Przegląd 1 ligi 

Piotr Malarczyk wraca do Korony Kielce, to już jego kolejny powrót. Widać, że Dominik Nowak stawia na doświadczonych piłkarzy. Szymon Stasik zamienia Stal Mielec na Podbeskidzie, schodzi ligę niżej, aby grać. Maciej Rosołek i Juliusz Letniowski wraca z wypożyczeń, choć nie wiadomo, czy Arka ponownie ich nie wypożyczy. Były trener Bytovii Adrian Stawski został nowym trenerem Stomilu Olszyn. Nie wiadomo czy GKS Bełchatów przetrwa, ale jeśli przystąpią do 2 ligi to ich, trenerem będzie ich zawodnik Patryk Rachwał, który zakończył karierę i postanowił zostać trenerem.

Pasjonat polskiej piłki

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Transfery