Obserwuj nas

Lech Poznań

Barry Douglas wraca do Lecha!!!!!

Potwierdziły się informacje Tomasz Włodarczyka. Barry Douglas wraca do Lecha Poznań. Szkot w występował w barwach Kolejorza w latach 2013-2016. Był ważną częścią mistrzowskiego zespołu Skorży. 

Tylko dobre wspomnienia

Barry Douglas pojawił się w Poznaniu w sezonie 2013/2014. Od razu kibice go polubili a, po czasie nawet pokochali. Już w pierwszym sezonie Barry dał się poznać, jakim jest graczem, czyli nie tylko solidnym jak nie świetnym obrońcą, ale kibice szczególnie docenili jego walory ofensywne. Boczny obrońca, który co sezon w klasyfikacji kanadyjskiej zdobywał 14 punktów to, robiło wielkie znaczenie. W pierwszym sezonie miał 8 bramek i 6 asyst a sezonie mistrzowskim 6 bramek i 8 asyst. Strzelił też kluczową bramkę w meczu z Legią z rzutu wolnego. Barry jest kojarzony z mistrzostwem, a mistrzowski Lech tracił mało bramek i mało przegrywał. Był jednym z kluczowych graczy w układance Skorży. Teraz może być podobnie. Kibice Lecha mają z nim jedynie dobre wspomnienia.

Wraca lepszy piłkarz?

Barry opuścił Lecha wiosna 2016, został sprzedany do Turcji. Tam radził sobie nieźle, ale już w następnym sezonie grał rewelacyjnie i nadal miał dobre liczby. W sezonie 2016/2017 w 22 meczach ligi Tureckiej zanotował 5 bramek i 4 asysty. To zaowocowało transferem do Wolverhampton. Gdzie wszystkich zaskoczył w pierwszym, sezonie zanotował 5 bramek i aż 14 asyst. Potem już tak pięknie nie było, nawet musiał zmieniać klub. Ogólnie Barry Douglas rozegrał 110 spotkań na poziomie Championship (5 bramek, 21 asyst), reprezentował barwy Wolverhampton, Leeds United, Blackburn. Ostatnio Blackburn dużo grał, ale miał jedynie dwie asysty, może musiał skupiać się na obronie. Można zaryzykować stwierdzenie, że Barry wraca do Lecha jako lepszy piłkarz, nikt z przypadku nie rozegrałby ponad 100 meczów na zapleczu Premier League. Pytanie jak dobry piłkarz wraca na Bułgarską, tego dowiemy się już na boiskach ekstraklasy.

Co z tą lewą stroną?

Niektórzy kibice uważają, że Douglas jest już stary i dlatego wracam. Uważam, że to przesada, gość z rocznika 1989 nie jest jeszcze stary, jeśli dobrze się prowadził (a pewnie tak było jak grał w Anglii) to jest jeszcze dobrej formie. Mówi się, że najlepszy wiek dla obrońcy to 33 lata a Barry ma 31. Może już nie będzie taki aktywny w ofensywnie, ale nie róbmy z niego staruszka.

Lewa obrona to był, priorytet transferowy w kadrze był, jedynie młodzieżowiec Krystian Palacz. Pytanie, czy to będzie zmiennik Douglasa, czy dojdzie jeszcze jeden lewy obrońca, na przykład Janža, to się okaże w najbliższym miesiącu. Teraz przynajmniej, wiadomo, że lewa strona jest zabezpieczona, teraz czas na skrzydłowego, oby to był Kądzior. Oczywiście Lech nie gra w Europie, ale moim zdaniem przydałby się drugi doświadczony lewy obrońca do rywalizacji. Tak jak na prawej stronie jest Czerwiński i Pereira, więc na lewej dobrze jakby było to samo, czas Palacza jeszcze przyjdzie. Na i koniec jako kibic napiszę, strasznie cieszy mnie ten powrót, Barry witamy ponownie u nas 🙂

Fot. Adam Piechowiak

Pasjonat polskiej piłki

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Lech Poznań