Obserwuj nas

Felietony

Adam Majewski – nowy trener Stali Mielec

A jednak Włodzimierz Gąsior nie będzie dalej prowadził Stali Mielec. Wiekowy trener z przyczyn osobistych zrezygnował. Nowym trenerem Stali został nieoczekiwanie Adam Majewski.

Trenerskie zamieszanie

Kiedy Stal Mielec zwalniała Leszka Ojrzyńskiego to, wszyscy byli w szoku. Nikt nie potrafił zrozumieć tej decyzji i  wszyscy skazali Stal na spadek. Podobno Stal zwolniła Ojrzyńskiego, bo on był już dogadany z Cracovią, tylko, że jakoś w Cracovii zmiany trenera nie ma. Wydawało się, że Włodzimierz Gąsior idzie tylko dokończyć sezon w Mielcu. Ostatecznie wiekowy trener zdobył 7 punktów w 7 meczach i utrzymał zespół w elicie. Dzięki temu trener Gąsior dostał przedłużenie kontraktu. W czwartek okazało, się, że Włodzimierz Gąsior zrezygnował z powodów osobistych i klub musiał szybko  szukać nowego trenera. Następcą został o 25 lat młodszy Adam Majewski.

Solidny ligowiec — Początkujący trener

Kim jest Adam Majewski???

To wychowanek Wisły Płock, który grał na pozycji środkowego pomocnika. Zagrał ponad sto spotkań w Lechu i Legii. Karierę zawodnika skończył w 2010 roku w swojej Wisłę Płock, jako grający asystent trenera. W Płocku był asystentem różnych trenerów do lipca 2017 roku. W lipcu 2018 został trenerem rezerw Wisły Płock. Prawdziwą szansę dostał w Stomilu Olsztyn, nie pracował tam, jednak do końca sezonu, bo został odsunięty, a potem zwolniony z powodu złych trenerów. W Olszynie jest, jednak wiele problemów organizacyjnych i to mógł być problem i kość niezgody, bo do czasu na Stomil Majewskiego dobrze się patrzyło. Ostatecznie pracował w Olszynie od czerwca 2020 do kwietnia 2021. W 34 meczach zaliczył jako trener 11 wygranych, 6 remisów i 17 porażek. Teraz Adam Majewski jako dość młody trener na dorobku dostaje swoją szansę w ekstraklasie i aż dziwne, że dostaje ją w Stali Mielec, a nie swojej Wiśle Płock, no cóż w polskiej piłce to norma.

Szykuje się ciężki sezon

Mówi się, że dla beniaminka drugi sezon jest trudniejszy. W tym sezonie może to się sprawdzić, bo spadają trzy zespoły, a nie jeden. Stal Mielec nie zrobiła dużych transferów i jeszcze na ostatnią chwilę zmienia trenera, więc faktycznie może być ciężko, na razie obok trzech beniaminków to właśnie o Stali mówi się najgłośniej, że będzie walczyć o spadek. Dlatego Adama Majewskiego, czeka podwójnie ciężkie zadanie, nie tylko zadebiutuje jako, trener w elicie to, będzie musiał utrzymać zespół. Pewnie jest już jednym z głównych kandydatów do zwolnienia w nowym sezonie. Nie ma co się oszukiwać Stal Mielec i Wartę Poznań czeka ciężcy sezon niż ten poprzedni. Jak to się, jednak ułoży to, okaże się na boisku już, za niecałe dwa tygodnie.

Pasjonat polskiej piłki

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Felietony