Obserwuj nas

Górnik Łęczna

Janusz Gol w Górniku Łęczna

Pierwszy transfer Górnika Łęczna oficjalnie potwierdzony. Szeregi beniaminka zasilił Janusz Gol.

Dobrze znany w Ekstraklasie

Gol w przeszłości występował w trzech klubach polskiej Ekstraklasy: GKS-ie Bełchatów, Legii Warszawa i Cracovii. 35-letni pomocnik w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce rozegrał 179 spotkań, w których zdobył osiem bramek. W swojej karierze zdobył mistrzostwo Polski (z Legią) i cztery Puchary Polski (trzy z Legią i jeden z Cracovią). Gol występował również za granicą. w latach 2013-2018 występował w rosyjskim Amkarze Perm, a poprzedni sezon spędził w rumuńskim Dinamie Bukareszt. Nowy nabytek Dumy Lubelszczyzny swego czasu grał nawet w reprezentacji Polski. W kadrze zaliczył osiem występów.

https://twitter.com/zielono_czarni/status/1413558575201402888?s=20

Solidne wzmocnienie

O pozyskanie Janusza Gola mocno starał się, jak informował na Twitterze Janekx89, inny klub. Jednak doświadczony zawodnik postanowił wybrać ofertę zespołu z Lubelszczyzny.

https://twitter.com/janekx89/status/1412447420512817163?s=20

Dla Górnika Łęczna jest to na pewno bardzo duże wzmocnienie. Co prawda Zielono-Czarni w 1 lidze wcale nie mieli bardzo słabego środka pola. Lecz na Ekstraklasę to trochę za mało. Gol to gwarancja solidności w środkowej strefie. Również mniej ograni w Ekstraklasie środkowi pomocnicy będą pewniejsi, kiedy u boku będą mieli tak doświadczonego gracza. Ogranie Gola na pewno pomoże Górnikowi w walce o utrzymanie w Ekstraklasie.

Kolejne transfery

Górnik dość długo zwlekał z pierwszym transferem, ale gdy już go potwierdził, to okazało się, że jest to prawdziwa bomba, a nie musi to być jedyne tak głośne nazwisko. Do Górnika przymierzany jest Abdul-Aziz Tetteh. Ghańczyk znany z występów w Lechu Poznań mógłby stworzyć bardzo ciekawy duet w środku pola wraz z Golem.

W sobotę został ogłoszony kolejny transfer beniaminka z Łęcznej. Nowym zawodnikiem Górnika został Kryspin Szcześniak. 20-letni obrońca został wypożyczony na rok z Pogoni Szczecin. W poprzednim sezonie Szcześniak był wypożyczony do GKS 1962 Jastrzębie. Wydaje się to być dobrym ruchem, ponieważ Szcześniak może nieco odmłodzić doświadczoną linię defensywną zespołu z Łęcznej. Ponadto może on być podstawowym młodzieżowcem, bo Górnik nie ma wielu młodych zawodników, którzy  już teraz mogliby występować w Ekstraklasie. Zwłaszcza, że kilka dni temu do Bruk-Betu Termalicy Nieciecza odszedł Bartłomiej Kukułowicz.

https://twitter.com/zielono_czarni/status/1413792611723190273?s=20

Pasjonat polskiego sportu, zwłaszcza piłkarskiej Ekstraklasy.

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Wieczór newsów - Nuda jak w polskim kinie | WATCH EKSTRAKLASA

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Górnik Łęczna